12.09.2015 23:00:16

Španci zlahka v četrtfinale

Latvija, Grčija, Francija in Španija so prvi četrtfinalisti evropskega prvenstva v košarki.

Španija, nekdanji svetovni in dvakratni evropski prvak, je v osmini finala razglašenim Poljakom prikazala učno uro košarke. V naslednji krog se je uvrstila z izidom 80:66. Pri Špancih je bil najbolj razpoložen Pau Gasol s 30 točkami.

Pred tem sta si mesto v četrtfinalu zagotovili ekipi Latvije, ki je bila boljša od Slovenije s 73:66, in Grčije, ki je s 75:54 odpravila Belgijo. Največ točk pri Grčiji je dosegel Janis Burusis (14).

Francozi pa so brez težav s 76:53 odpravili Turčijo. Pri zmagovalcih je bil najučinkovitejši Nando De Colo s 15 točkami.

Španija si bo polfinale skušala izboriti v torek, ko bo v Lillu igrala z Grčijo. Latvijo v nadaljevanju čaka branilka naslova Francija.

V nedeljo bodo znani še preostali štirje udeleženci četrtfinala. Hrvaška bo igrala s Češko, Srbija s Finsko, Izrael z Italijo in Litva z Gruzijo.