21.04.2015 23:14:12

Evroliga: Olympiakos povedel, Anadolu Efes do prve zmage

euroleague.net

Nocoj sta bili v evroligi odigrani dve srečanji.

V Pireju je Olympiakos drugič zapored premagal Barcelono (73:71) in v zmagah povedel z 2:1. Dvoboj je bil zelo izenačen, Katalonci so v zadnjo četrtino vstopili s točko prednosti, a so Grki nato vendarle uspeli zadnjih deset minut odločiti v svojo korist (14:11) in priti do pomembne zmage.

Boštjan Nachbar pri poražencih ni dobil priložnosti za dokazovanje. Najboljši strelec Olympiacosa je bil Printezis z 19 točkami. Pri gostih jih je Navarro dosegel 14.

Zelo zadovoljni so bili tudi košarkarji Anadolu Efesa, ki so na svojem parketu s 75:72 premagali madridski Real. To je bila njihova prva zmaga v četrtfinalu, tako da Španci zdaj vodijo z 2:1. Najučinkovitejši pri zmagovalni ekipi je bil Janning z 21 točkami, pri poražencih jih je Rodriguez prispeval 17.