STA/hu
19.10.2014 21:38:33

Slovenski izkupiček: ena zmaga

Slovenska moštva v mednarodni hokejski ligi INL so danes dosegla le eno zmago.

Založani so za drugo zmago v sezoni premagali tekmece iz smučarskega Kitzbühla. Na ledu so bili boljši slovenski hokejisti, Črt Snoj in Rok Peterca sta v prvem delu poskrbela za vodstvo, po znižanju avstrijskega moštva pa so domači dodali še po en gol v drugi in tretji tretjini, strelca sta bila Enes Gorše in še enkrat Peterca, tako da je bil končni izid 4:1.

Bregenzerwald je Jeseničane, ki so v soboto proti Lustenauu izgubili po kazenskih strelih, premagal z nogometnim izidom 1:0. Edini gol na tekmi je dosegel Nicklas Frahmer že v prvi tretjini. Jeseničani so tako prvič v sezoni izgubili po rednem delu tekme.

Feldkirch je zadnjeuvrščene Blejce premagal s 4:0, Celjani, ki so v soboto dosegli prvo zmago, so danes gostili Zell am See in izgubili po kazenskih strelih s 3:4. V prvem delu so domači dvakrat lovili in ujeli tekmece, zadela sta Žan Jezovšek in Aljaž Ogrizek, nato pa je Tomo Hafner Celje povedel v vodstvo s 3:2, ki pa so ga gostje izničili pol minute pred koncem, nazadnje pa odnesli dve točki po kazenskih strelih.

Triglav je moral na domačem ledu priznati premoč Kapfenbergu z 1:4, edini zadetek za Kranjčane je dosegel Julijan Pugelj v prvi tretjini.

Izidi 7. kroga
Playboy Slavija - Kitzbühel      4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Bregenzerwald - Jesenice         1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Feldkirch - MK Bled                   4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Celje - Zell am See                       3:4 (0:1, 1:1, 2:1; 0:1)
Triglav - Kapfenberg                  1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

6. Kapfenberg       6  3  1  0  2 24:14  11
7. Playboy Slavija 7 2 0 1 4 15:17 7 8. Triglav 6 2 0 0 4 13:20 6 9. Kitzbühel 7 1 1 0 5 21:29 5 10. Celje 6 1 0 1 4 16:26 4 11. MK Bled 7 1 0 0 6 7:46 3