bk
bk
19.10.2015 10:04:51

Visoka zmaga Slovana

Na zadnjih tekmah v ligi KHL sta do točk prišla tako Slovan iz Bratislave kot Medveščak.

Slovaki so dosegli najvišjo zmago to sezono, ko so s kar 6:0 premagali Jugro. Oba Slovenca sta se vpisala med strelce. Rok Tičar je v 8. minuti zadel za vodstvo z 2:0, Žiga Jeglič pa v 17. za 3:0, ob tem pa je Žiga v 13 minutah igre podal še pri Rokovem zadetku. Slednji je moral v dobrih 14 minutah enkrat tudi na klop za kaznovane.

Medveščak je v Domu sportova prišel do točke, s 3:2 je bil po podaljšku v Zagrebu boljši Jekaterinburg. Gašper Krošelj je spet stal pred domačo mrežo ter obranil 19 oziroma 87 odstotkov strelov. V Zagreb pa v prihodnje prihaja nov vratar, Šved Joakim Lundström; prejšnji teden je namreč klub zapustil Cal Heeter.

CSKA je brez Jana Muršaka z 0:1 izgubil v Habarovsku.