18.10.2015 20:51:07

Pance hitro ohladil zmaje

Nikola Miljković

V 13. krogu lige EBEL je VSV Beljak premagal ljubljansko Telemach Olimpijo 4:1 (2:0, 0:1, 2:0).

Olimpija je danes vknjižila še deveti poraz po rednem delu, dva je še po podaljšku oziroma kazenskih strelih, tako ostaja pri zgolj dveh zmagah in prikovana na zadnje mesto lestvice lige EBEL.

Beljačani so na drugi strani zadnje čase dvignili formo in zbrali lepo bero točk, tokrat pa sta bila glavna "krivca" za zmago orlov prav nekdanja hokejista Olimpije, napadalec Žiga Pance, ki je že v uvodni tretjini z dvema goloma usmeril potek tekme, ter vratar J. P. Lamoureux z nekaj izjemnimi obrambami.

Ljubljančani, ki so tokrat v svojih vrstah pogrešali še Aleša Mušiča in Stefana Chaputa, so tekmo začeli rezervirano, kar so domači s pridom izkoristili in že po sedmih minutah vodili z 2:0, ko je otrok Olimpijine hokejske šole Pance dvakrat zadel iz bližine. Nekaj trenutkov pred drugim golom je imel priložnost za izenačenje Žiga Pešut, ki pa iz bližine gola izida ni uspel poravnati. V 10. minuti je vratar zmajev Olivier Roy preprečil vodstvo modro-belih s 3:0, po tej obrambi so živahneje zaigrali tudi zmaji in imeli svoje priložnosti.

V nadaljevanju je bil v 22. minuti nevaren Gregor Koblar, a je streljal čez gol. V 33. minuti je bil blizu novemu golu in hat-tricku Pance, a je le malo zgrešil cilj. Ob koncu tretjine pa so v slovenskem taboru le proslavljali. Po strelu Christopha Reinthalerja je ploščku smer spremenil Andrej Hebar in poskrbel za priključek in večji optimizem pred tretjo tretjino.

V začetku zadnjih 20 minut je vratarja Royja zaradi poškodbe v vratih Olimpije zamenjal Tomaž Trelc, ki se je v petek zelo izkazal že v Salzburgu, kjer mu je Fabian Dahlem prvič letos dal priložnost, da je mrežo Olimpije branil od začetka tekme. Ljubljančani so nadaljevali poletno, izenačenje pa je Hebarju preprečil Lamoureux. Nato se je ponovila že videna zgodba. Olimpija v naletu je bila tarča novih izključitev, kar so domači izkoristili za vodstvo s 3:1 in moštvo izpod Rožnika se po tem ni več pobralo. Še več, prejeli so še četrti gol, protestirali, da je bil dosežen z roko, a sodniki so ga po ogledu posnetka priznali.

VSV Beljak - Telemach Olimpija 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Beljak - Stadhalle, gledalcev 3000, sodniki: Berneker, Hribar, Nikolič, Rakovič.
Strelci: 1:0 Pance (Santorelli, Johner, 5.), 2:0 Pance (Kreuter, Bacher, 7.), 2:1 Hebar (Reinthaler, 39.), 3:1 Schlacher (Hunter, McBride, 50., PP1), 4:1 Schofield (Schalcher, Brunner, 57.).
Kazenske minute: VSV Beljak 10, Telemach Olimpija 12.