21.11.2014 20:13:08

Nova Muršakova mojstrovina (video)

Arsen Perič

CSKA je danes s 4:3 slavil v Nižnjem Novgorodu.

Moskovčani sicer popolnega izkupička točk niso vknjižili, saj so do zmage nad Torpedom prišli po izvajanju kazenskih strelov.

Slovenec na delu v Moskvi Jan Muršak se je tokrat po daljšem obdobju spet vpisal med strelce. Le 35 sekund do konca prve tretjine je zadel za vodstvo z 2:1. V akciji, ko so imeli gostje na ledu igralca več, je Jan skoraj čez celo igrišče plošček peljal v napadalno tretjino in malo čez modro črto sprožil strel, s katerim je pometel pajčevino iz kota gola vratarja Ivana Kasutina.

Jan je sicer igral dobrih 14 minut, enkrat streljal na gol, dobil dva od šestih sodniških metov, blokiral je en strel ter uspešno izvedel dva naleta.
Enkrat je moral Mariborčan tudi na klop za kaznovane, kar je CSKA drago plačal, saj je Torpedo v 52. minuti izid izenači na 3:3.