hu
hu
07.03.2015 23:23:41

Risinje so Belgijkam nasule trinajst golov

Slovenska ženska hokejska reprezentanca je svetovno prvenstvo divizije II skupine B začela z zmago. V španski Jaci so Slovenke v prvem krogu premagale Belgijo s 13:2 (8:1, 1:0, 4:1).

Tekmice slovenskih reprezentantk so v Španiji poleg domačink in Belgijk še Islandke, Mehičanke in Avstralke.

Proti Belgijkam so Slovenke vsakršne dvome o zmagi odpravile že po osmih minutah, ko je bilo na semaforju 4:0. Po visoko dobljeni prvi tretjini so Slovenke nekoliko zmanjšale ritem, vseeno pa do vrha napolnile mrežo Belgijk. Šest golov je dosegla Pia Pren, štiri Tamara Lepir, dva Eva Dukarič in enega Irena Kraner.

Naslednja tekma čaka Slovenke v nedeljo ob 20. uri, ko bodo njihove tekme domače hokejistke Španije.

V Jaci slovenske barve branijo vratarki Ines Confidenti in Špela Globočnik, branilke Sergeja Zimšek, Nuša Bučar, Nina Lončar, Patricija Usnik, Katja Mrak, Mojca Duh, Metka Manfreda in napadalke Tea Lahajnar, Irena Kraner, Urša Pazlar, Patricija Beribak, Sara Confidenti, Tamara Lepir, Ana Golob, Maja Leben, Katja Biščak, Eva Dukarič in Pia Pren.