liz
liz
12.04.2015 14:09:13

Nenavaden zadetek v finalu študentskega prvenstva (video)

V ameriškem študentskem prvenstvu je bil sinoči na sporedu obračun za naslov prvaka.

V njem sta se v bostonski dvorani TD Garden pomerila Boston University in Providence. Dvoboj je postregel s pravo rezultatsko dramo, domačini so namreč vodili s 3:2, nato pa v zadnji tretjini v razmaku 2:19 minute prejeli dva zadetka in Providence je dobrih šest minut pred koncem povedel s 4:3. Kot se je pozneje izkazalo, je bil to tudi končni izid srečanja, tako da se je Providence v svojem drugem finalu veselil prvega naslova prvaka.

Najbolj nenavaden trenutek pa je bil tretji zadetek ekipe Providence, ki je tudi dokončno prelomil srečanje. Branilec gostov Parisi je na sredini igrišča plošček poslal v visokem loku v nasprotnikovo tretjino, ker je njegovo moštvo leteče menjalo.

golman1
Plošček je pristal v lovilki domačega vratarja Matta O'Connorja, ki pa se tega očitno ni zavedel. Že v naslednjem trenutku je bil namreč povsem zmeden in očitno ni vedel, da ima plošček v lovilki. Na veliko presenečenje vseh mu je nato padel iz rokavice ter se mu med nogama skotalil v mrežo.