12.10.2014 19:31:17

Rdeči biki slavili v Tivoliju

Arsen Perić

Hokejisti Telemacha Olimpije so v 10. krogu lige EBEL še osmič izgubili.

Tokrat so bili v Tivoliju od njih s 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) boljši Salzburžani. Za goste je bila to sedma zmaga v sezoni.

Zmaji so v prejšnjem krogu gostovali v Beljaku in bili blizu prvemu paru točk na gostovanju, a jih je pokopala neučinkovitost. Tokrat jih je čakala zahtevna domača preizkušnja, saj je v Tivoli prišel klub s Solnograškega. Dvoboj zmajev in rdečih bikov je v prejšnjih letih večkrat poskrbel za vroče dogajanje na ledu in okrog njega. Tudi tokrat so gostje v Ljubljano prišli v vlogi favorita, ki so jo tudi potrdili.

Domači so nastopili oslabljeni, brez poškodovanih Roka Leberja, Igorja Cvetka, Gregorja Koblarja in Mihe Pesjaka. Po zadržanem začetku, ko večjih priložnosti ni bilo, terensko premoč pa so imeli gostje, se je zdelo, da zadetkov v prvi tretjini ne bo.

Potem pa so padli trije v dobri minuti, začeli so gostje, ko so izkoristili neodločnost domače obrambe. Vendar je bil Gal Koren nato na pravem mestu in je premagal slovenskega reprezentanta Luka Gračnarja za 1:1. A le 24 sekund zatem je Salzburg spet vodil, spet pa bi lahko domači branilci odločneje posredovali pred Andyjem Chiodom.

V drugem delu je bila igra na začetku bolj enakovredna in Ljubljančani so si pripravili nekaj polpriložnosti, zadetka pa ni bilo. Ob sploh prvi številčni prednosti na tekmi v 27. minuti tudi ne. Najlepšo ljubljansko priložnost je imel Aleš Mušič v 33. minuti, ko mu odbitega ploščka s pol metra ni uspelo spraviti v mrežo. Zato pa so se domači hokejisti ubranili tekmečeve številčne premoči in po drugi tretjini še vedno imeli možnosti za preobrat.

Ekspresni Pance

Hokejisti Bolzana so prišli do četrte zaporedne zmage v ligi EBEL. Lisjaki s 4:1 premagali Linz, Žiga Pance pa se je še drugo tekmo zapored vpisal med strelce in to ekspresno, saj je mrežo zatresel po le 28 sekundah igre. Graz je z 1:2 izgubil proti Vienni. Miha Verlič za črne panterje zaradi bolezni ni igral, v postavi je bil kot drugi vratar spet Jakob Raisp. Celovčani so v koroškem derbiju doma z 1:4 izgubili proti Beljaku, kjer Klemna Pretnarja ni bilo v postavi. Jan Urbas se pri domačih ni vpisal v statistiko, kot tudi ne Adis Alagić pri gostih.

A z uspešnim "power-playem" takoj na začetku zadnjega dela so gostje prišli do dveh golov prednosti. Domači so sicer bili borbeni, vztrajni, a v akcijah tudi premalo natančni, Tadej Snoj je tako v 45. minuti zgrešil, ko je bil sam pred Gračnarjem.

Neizkoriščena je ostala tudi priložnost Žiga Pešuta nekaj minut zatem. Ob koncu so gostje spet pritisnili in zgostili tekmece pred njihov gol, Chiodo je imel precej dela, ki pa ga je dobro opravil. Zmaji so skušali v zadnji minuti in pol izid spremeniti še s šestimi v polju in brez vratarja, vendar je ostalo pri izidu 1:3.

Sezona se bo za zeleno-bele nadaljevala že v torek, ko bo na sporedu nova domača tekma s še enim od tekmecev z vrha prvenstvene lestvice, Linzem.

Telemach Olimpija - Salzburg   1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Ljubljana - Dvorana Tivoli. 800 gledalcev. Glavna sodnika: Babic in Siegel. Linijska sodnika: Hofstätter (vsi Avstrija) in Nagy (Madžarska).
Strelci: 0:1 Fahey (Milam, Hughes, 19.), 1:1 Koren (Sotlar, Pešut, 19.), 1:2 Cijan (Kutlak, Duncan, 20.), 1:3 Trattnig (Raffl, Hughes, 43., PP1).
Kazenske minute: Telemach Olimpija 4, Salzburg 2.