STA/tu
24.11.2014 12:34:50

Rola izenačil rekordno uvrstitev

Nikola Miljković

Blaž Rola je na najnovejši lestvici ATP uvrščen na 80. mesto, s tem pa je tudi izenačil svojo najvišjo uvrstitev v karieri.

Osemdeseti je bil že 21. julija letos. To je hkrati tretja najvišja uvrstitev slovenskih igralcev na teniški jakostni lestvici. Višje sta bila le Grega Žemlja, ki je bil leta 2013 43. igralec na svetu, ter Blaž Kavčič na 68. mestu (2012).

Na vrhu ni prišlo do sprememb. Novak Đoković je izgubil nekaj točk, ker so se mu odbile iz lanskega Davisovega pokala, iz istega naslova pa jih je nekaj pridobil Roger Federer. Med najboljšo dvajseterico je na račun Davisovega pokala napredoval le Gael Monfils (18.).

Tudi pri vrhu lestvice WTA ni prišlo do sprememb, saj je sezona za najboljše igralke že končana. Nekaj sprememb je med igralkami, ki še nastopajo na manjših turnirjih. Polono Hercog najdemo na 96. mestu, Tadeja Majerič je 218., Nastja Kolar pa je izgubila 56 mest in je zdaj 237. igralka sveta.