ou
ou
10.08.2024 13:25:40

Jaaa, Janja Garnbret je olimpijska prvakinja, zlate Slovenke ni zaustavila niti poškodba!

Slovenija ima po zaslugi izjemne Janje Garnbret novo olimpijsko medaljo.

Janja Garnbret ostaja olimpijska prvakinja v kombinaciji športnega plezanja. Slovenska šampionka je v Franciji tokijskemu dodala še zlato na poletnih olimpijskih igrah v Parizu. V finalu v Le Bourgetu je bila daleč najboljša v obeh delih tekmovanja. Vodila je po dopoldanskem balvanskem delu, v težavnosti pa potrdila šampionski status.

Garnbret je bila najboljša že po prvem delu tekmovanj. V polfinalu je od 200 možnih osvojila 195,7 točke. Vendar pa se za razvrstitev v finalu točke iz polfinala ne upoštevajo.

V finalu je slavila zmago s skupnim seštevkom 168,5 točke od 200 možnih.

Kolajna Garnbret je deseta zlata in 31. za Slovenijo na poletnih olimpijskih igrah po letu 1991. Na velikih tekmovanjih je slovenska šampionka osvojila že 12 kolajn. S svetovnih prvenstev ima deset odličij, od tega osem zlatih. V svoji zbirki pa bo od danes imela tudi dve najžlahtnejši olimpijski medalji.