01.06.2015 12:54:32

Debevec 28. v maratonu

Arsen Perić

Slovenski strelec Rajmond Debevec je na zadnji preizkušnji letošnje tretje tekme za svetovni pokal v Münchnu zasedel 28. mesto v disciplini malokalibrska puška trojni položaj.

Nosilec treh olimpijskih odličij je v strelskem maratonu zadel 1169 krogov, drugi slovenski predstavnik Robi Markoja pa se je s 1157 krogi uvrstil na 58. mesto.

Debevec, ki v zadnjem obdobju boljše izide dosega v svoji nekdanji paradni disciplini, veliko spodobnejše kot na tekmah z malokalibrsko puško leže, je na današnji preizkušnji v klečečem položaju zadel 390, v ležečem 396 in v stoječem 383 krogov. Markoja je tekmo končal v drugi polovici nastopajočih, potem ko je kleče zadel 385, leže 393 in stoje 379 krogov. Željko Moičević se prek nedeljskih eliminacij ni prebil na današnjo tekmo.

Danes je bila na olimpijske strelišču v bavarski prestolnici na sporedu še ženska tekma z zračno pištolo, na njej pa se je najbolje odrezala Majda Raušl, ki je s 379 krogi osvojila 32. mesto. Petra Dobravec je s 373 krogi zasedla 78., Katja Vodeb pa s 371 krogi 89. mesto.

Zadnja tekma za svetovni pokal bo med 6. in 16. avgustom v azerbajdžanski Gabali, finale svetovnega pokala za osem najboljših strelcev in strelk v tej sezoni pa bo med 1. in 7. septembrom v bavarski prestolnici.