STA/gv
29.08.2014 15:08:13

Drugo odličje za Slovenijo

Arsen Perić

V Čeljabinsku je slovenska judoistka Ana Velenšek v kategoriji do 78 kilogramov osvojila tretje mesto in Sloveniji priborila še drugo odličje na letošnjem svetovnem prvenstvu.

Velenškova je danes najprej premagala Francozinjo Lucie Louette Kanning, nato je bila boljša še od Korejke Mi-Young Choi. V četrtfinalu ji je pot prekrižala aktualna olimpijska prvakinja Američanka Kayla Harrison in jo poslala v repasaž.

Tam se je varovanka Marjana Fabjana najprej pomerila s poškodovano Rusinjo Aljeno Kahorovsko in jo z vzvodom prisilila k predaji po vsega 20 sekundah. V dvoboju za bron je premagala predstavnico Severne Koreje Kyong Sol, aktualno svetovno prvakinjo te kategorije, in tako osvojila tretje mesto.

Z Velenškovo se bodo slovenski posamični nastopi danes končali, saj so jutri na sporedu še najtežje kategorije, Lucija Polavder (nad 78 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg) pa sta poškodovana in se prvenstva nista udeležila.

Dan D bo znova v nedeljo, ko čaka tako žensko kot tudi moško reprezentanco Slovenije še ekipno prvenstvo.