01.09.2024 12:36:23

Fornaroli osvoji naslov v F3 brez zmage na dirki

Profimediapr

Italijanski najstnik Leonardo Fornaroli je osvojil naslov svetovnega prvaka v formuli 3 po tekmovanju v Monzi, čeprav v sezoni ni zmagal niti na eni od 10 dirki. Pred veliko nagrado formule 1, ki bo danes ob 15. uri, je 19-letnik v zadnjem ovinku prehitel Avstralca Christiana Mansella in osvojil tretje mesto ter končni naslov.

S tem manevrom je Fornaroli dobil pet dodatnih točk in je za dve točki v seštevku prehitel Gabrieleja Minija, ki je bil drugi na dirki in v sezoni, ter postal prvi Italijan, ki je osvojil naslov v F3.

Fornarolijev francoski moštveni kolega v Tridentu, Sami Meguetounif, je zmagal na dirki. Fornaroli je bil drugi, ko je vstopil v predzadnji krog, vendar sta ga Mini in Mansell prehitela.

"Pravzaprav to ni bila moja dirka, ker sem naredil veliko napak," je dejal Fornaroli. "Na koncu smo se v zadnjem ovinku uspeli pobrati, da smo osvojili tretje mesto in tudi naslov prvaka. Za nami je odlična sezona, tudi brez zmage nam je uspelo osvojiti naslov," je dodal prvak.