liz
liz
05.09.2014 15:55:35

Prvi Hamiltonu, drugi Rosbergu

Karavane formule ena se je ustavila v Monzi, kjer se bo v nedeljo vozila trinajsta dirka sezone.

VN Italije se je s prvim in drugim uradnim treningom začela že danes. Na prvem je najhitrejši čas (1:26,187) zabeležil dirkač Mercedesa Lewis Hamilton. Na drugo mesto se je uvrstil njegov rojak Jenson Button v McLarnu, ki je zaostal dobrih šest desetink sekunde, tretji je bil vodilni v skupnem seštevku Nico Rosberg (+0,808), četrti Fernando Alonso, peti Kevin Magnussen in šesti aktualni svetovni prvak Sebastian Vettel. Njegovemu moštvenemu kolegu pri Red Bullu in zmagovalcu zadnjih dveh preizkušenj Danielu Ricciardu je odpovedal motor, sicer pa je vknjižil šestnajsti čas - za Hamiltonom je zaostal dobri dve sekundi.

Tudi na drugem treningu je prevladoval Mercedes, tokrat pa je prvo mesto pripadlo Rosbergu, medtem ko je Hamilton zaradi težav z elektroniko izpustil večji del treninga, a na koncu uspel doseči drugi čas. Za Nemcem je zaostal le šest stotink. Tretji je bil Kimi Räikkönen v Ferrariju (+0,106), četrti Alonso, peti Valtteri Bottas (Williams) in šesti Button. Vettel je z zaostankom dobre pol sekunde (isti čas kot Button) zasedel sedmo mesto, Ricciardo pa je s tričetrtsekundnim zaostankom dosegel deseti čas.

Dirka se bo v nedeljo začela ob 14. uri.