16.07.2015 21:02:53

Zelo dobra, ne pa odlična (foto)

Arsen Perić

Na prvi tekmi drugega predkroga evropske lige so nogometaši Luke Kopra doma s 3:2 (3:1) premagali splitski Hajduk.

V splitskem klubu, šestkratnem hrvaškem prvaku in devetkratnem prvaku nekdanje Jugoslavije, so v Koper prišli po osvojeni točki na derbiju hrvaške lige proti Dinamu iz Zagreba in tudi zato so jim domači nogometaši rade volje prepustili vlogo favorita. Vendar so Splitčani na razprodani Bonifiki, na kateri je bilo tudi veliko število navijačev gostov, igrali brez poškodovanega napadalca Francka Ohandze, ki je imel na torkovem treningu težave s krči.

Luka Koper - Hajduk 3:2 (3:1)

Koper - Stadion Bonifika, gledalcev 2600, sodniki: Frankowski, Obukowicz, Golis (vsi Poljska).
Strelci: 1:0 Halilović (7.), 2:0 Rahmanović (17.), 2:1 Milović (29.), 3:1 Rahmanović (40.), 3:2 Nižić (90.).
Koper: Simčič, Šme, Guberac, Halilović, Hadžić, Rahmanović (od 60. Pučko), Črnigoj, Krivičič, Palčič, Ivančić (od 71. Štromajer), Galešić.
Hajduk: Kalinić, Milović, Nižić, Pejić, Jefferson, Vlašić, Caktaš, Tudor, Roguljić (od 70. Maloku), Balić (od 46. Kiš), Maglica (od 74. Radčenko).
Rumeni kartoni: Rahmanović (54.), Pučko (79.), Šme (90.); Roguljić (27.), Balić (43.).
Rdeči karton: /.

V prvem polčasu so gledalci navkljub veliki vročini, na Bonifiki so namerili 33 stopinj Celzija, videli odlično nogometno predstavo. Prvič je bilo razburljivo že v peti minuti, ko so gostje po strelu Antona Maglice z desne strani kazenskega prostora zahtevali enajstmetrovko, ko je žoga zadela v roko Mateja Palčića. Že dve minuti pozneje pa so na noge skočili domači navijači, ko je po kotu z leve strani, izvajal ga je Ivica Guberac, najvišje skočil Denis Halilović in s strelom z glavo premagal nemočnega Lovra Kalinića.

Tudi po prejetem zadetku so imeli gostje več od igre, a njihovi napadi niso bili nevarni za koprska vrata, zato pa so se v 17. minuti drugega zadetka svojih ljubljencev veselili Koprčani. Tokrat je kot z desne strani izvajal Goran Galešić, ki je pred dvema letoma, tako kot Guberac, za kratek čas nosil dres Hajduka, mrežo pa je z glavo zadel Amar Rahmanović.

Hladen tuš so koprski nogometaši doživeli v 29. minuti. Podobno kot za goste je bil tudi zanje usoden udarec s kota. Ante Roguljić je žogo podal do kapetana Gorana Milovića, ki je z udarcem z levo nogo zadel desni spodnji kot koprskih vrat. Vendar zadetek domače ekipe ni zaustavil, saj so pred odhodom na odmor, poljski sodnik Frankowski je prvi polčas podaljšal za kar pet minut, preko Rahmanovića še enkrat zatresli splitsko mrežo. Veliko zaslug za zadetek je imel Galešić, ki je v prazen prosto podal Rahmanoviću, le-ta je izmenjal dvojno podajo z Domnom Črnigojem, ki je še v drugo premagal Kalinića.

Toda s tem odličnih akcij v prvem polčasu še ni bilo konec, saj se je dvakrat z odličnima obrambama izkazal vratar Vasja Simčič, ki je najprej ubranil strel Nikole Vlašića, nato pa še Roguljića.

Drugi polčas ni bil več tako kakovosten kot prvi. Koprčani so pobudo prepustili splitski ekipi, sami pa so se osredotočili na protinapade. Prvo večjo priložnost za zmanjšanje izida so imeli gostje, a se je po dobro izvedenem prostem strelu Mija Caktaša s približno 17 metrov z nekoliko desne strani še enkrat več izkazal domači vratar Simčič. Toda v zadnji minuti rednega dela igre, poljski sodnik je tekmo podaljšal za štiri minute, tudi razpoloženi domači vratar ni mogel zaustaviti strela z glavo Zorana Nižića, ki je dosegel gol po kotu z desne strani, ki ga je izvajal Fran Tudor.