29.10.2014 20:00:58

Kopru veliki preobrat, Guberac z zvitim gležnjem

Arsen Perić

Nogometaši Luke Kopra so v četrtfinalu pokala Slovenije po podaljšku s 4:1 premagali Gorico in se uvrstili v polfinale. Toda razloga za slavje vendarle ni, saj je poškodbo gležnja staknil kapetan domačih Ivica Guberac.

Številni so prečrtali Koper, potem ko je slednji prvo četrtfinalno tekmo slovenskega pokala v Novi Gorici izgubil z 1:3. Tedaj so domači vodili že s 3:0, toda nato gostom dopustili, da so zabili vsaj časten zadetek. No, vsaj tedaj se je zdel le častne narave... Takrat se z njim nihče ni kaj prida obremenjeval, prednost oziroma zaostanek, odvisno, s katerega dela Primorske ste pogledali na rezultat, je bil(a) ne glede na vse velik(a).

Toda prav tisti gol iz Nove Gorice, pod katerega se je v 63. minuti podpisal Mitja Lotrič, je tudi včeraj na Bonifiki odigral sila pomembno vlogo. Ko je tako Leo Ščulac v 92. minuti, ko so bili torej gostje že pripravljeni na slavje, žogo poslal v mrežo Gorice, si je Koper tudi po zaslugi omenjenega Lotričevega zadetka priigral podaljšek. In v slednjem še napredovanje med štiri najboljše.

Nasploh je bila povratna tekma nekaj boljšega, predvsem pa najbolj razburljivega, kar so primorski ljubitelji nogometa videli v zadnjem času. Dolgo se je zdelo, da bo Koper le s težavo izid s prve tekme preobrnil v svojo korist. Tudi največji optimisti so obupali v zaključku prvega polčasa, ko je Milanov vajenec Ezekiel Henty uspešno izvedel enajstmetrovko in izenačil na 1:1.

Miha Gregorič, nekdanji igralec Gorice, je nato v drugem polčasu poskrbel, da je bila končnica vsaj nekoliko bolj napeta, zadnje minute pa za infarkt. Kot že velikokrat poprej je bil gol v sodnikovem dodatku izjemna injekcija samozavesti za Koper in neverjeten demotivacijski prijem za Gorico. Vse to je vodilo še do četrtega zadetka domačih, pod katerega se je v 98. minuti podpisal Matej Pučko.

Morda bi Gorica, ki je zaključila z branjenjem pokalne lovorike, imela kaj več možnosti za odrešilni drugi gol, a kaj, ko je tekmo končala s kar tremi igralci manj! V drugem polčasu sta bila izključena Salomon Enow in Marshal Johnson, v podaljšku pa se je poškodoval še Henty, ki ga trener Miran Srebrnič ni mogel zamenjati. Skratka, trije novogoriški Afričani so predčasno končali z nastopi na Bonifiki, kar je bila jasno še dodatna voda na koprski mlin.

Da bi bilo veselje v koprskem taboru po tekmi še toliko večje, je nehote poskrbel še Ivica Guberac. Kapetana so morali že v prvem polčasu odnesti z igrišča, ker so mu zdravniki nogo zavili v opornico, so se številni zbali, da gre za hujšo poškodbo. Toda po prvem pregledu je trenerja Alena Ščulca in vse ostale, ki so tako ali drugače povezani s koprskim klubom, še kako razveselila novica, da si je vplivni kapetan menda le zvil gleženj.

Koper - Gorica 4:1 (3:1, 1:1)

Koper - Stadion Bonifika. 400 gledalcev. Glavni sodnik: Slavko Vinčić (Maribor).
Strelci: 1:0 Štromajer (30), 1:1 Henty (45, enajstmetrovka), 2:1 Gregorič (57), 3:1 Štulac (92+), 4:1 Pučko (98).
KOPER: Hasić, Gregorič, Halilović, Hadžić (od 83. Srećković), Guberac (od 39. Žibert), Črnigoj (od 87. Blažič), Šme, Pučko, Lotrič, Štulac, Štromajer. Trener: Alen Ščulac.
GORICA: Simčič, Širok (od 46. Vanin), Modolo (od 39. Kavčič), Jogan, Enow, Vetrih, Žigon, Johnson, Arčon, Makinwa (od 75. Venturim), Henty. Trener: Miran Srebrnič.
Rumeni kartoni: Guberac (31), Žibert (44), Štromajer (91), Lotrič (104); Širok (31), Enow (59), Simčič (90).
Rdeča kartona: Enow (80), Johnson (92).