ru
ru
11.08.2024 09:30:07

Kako dramatičen drugi polčas tekme za zgodovinski bron Slovenije nas čaka!

Slovenci se v Lillu merijo za bron na rokometnem turnirju, nasprotnica je Španija.

Slovenski rokometaši so se zelo hitro po porazu z Dansko v polfinalu olimpijskih iger osredotočili na tekmo za tretje mesto. Kljub razočaranju morda tudi jezi zaradi zadnje sodniške odločitve, ki jih je stala vsaj podaljška pa so se varovanci Uroša Zormana hitro pomirili z zavedanjem, da je v igri zgodovinska bronasta kolajna na olimpijskih igrah.

Tako kot na prvi tekmi tega turnirja je bila tudi na zadnji njihova nasprotnica Španija, prav tako je bila tekma na sporedu ob 9. uri zjutraj. Prvi polčas tekme je bil zelo izenačen. V 14. minuti tekme so Slovenci izkoristili špansko zbranost in povedli s 6:4, Janc je imel protinapad za tri gole razlike, a mu je spodrsnilo in Španci so to kaznovali ter povedli s 7:6. Slovenci pa niso pustili, bi se ujeli v kakšne črne minute in Španiji prepustili pobudo. Po sedemmetrovki se je prvi polčas končal z 12:12, čaka nas torej dramatičen drugi polčas.