muk
muk
03.08.2014 14:35:16

Mladinci peti v Evropi

Slovenski mladinci (U20) so evropsko prvenstvo končali na petem mestu, potem ko so v nedeljo še drugič v nekaj dneh zanesljivo opravili z gostiteljico Avstrijo.

"Če bomo tam nekje okoli petega mesta, potem bo zadovoljen," je pred odhodom v Avstrijo pravil slovenski selektor Slavko Ivezić. Fantje so ga poslušali in z izkupičkom petih zmag ter dveh porazov prvenstvo končali prav na petem mestu. Polfinale oziroma medaljo, tretjo zaporedno na EP, pa so bržkone zapravili že v predtekmovanju, v obračunu s Švedi.

Novi evropski prvaki so Nemci, varovanci nekoč odličnega Markusa Baura so v finalu s 26:24 premagali Švede. Zanimivo, Slovenci so izgubili le proti obema finalistoma, ki sta po mnenju mnogih tudi dejansko najboljši reprezentanci na turnirju.

Avstrija - Slovenija 26:32 (9:18)

Linz - Mestna športna dvorana. 500 gledalcev. Sodnika: Kurtagić in Wetterwik (oba Švedska).
SLOVENIJA: Škorc, Blaževič, Blagotinšek 4, Suholežnik, Groff 1, Lapajne 6, Janc 1, Jurečič 1, Ovniček 1, Maroh 2, Gjerek, Levc 5, Kodrin 4, Bratkovič 5, Jenko-Bogdanič 2, Šol.
AVSTRIJA: Kaiper, Pilipović, Hochleitner 4, Reisinger 1, Pratschner 2, Kislinger 2, Lomoschitz 1, Führer 1, Frimmel 1, Schiffletner 3, Dicker 2, Herburger 1, Neuhold 2, Jelinek 1, Bilyk 2, Wagner 3.
Sedemmetrovke: Slovenija 1 (0), Avstrija 3 (2).
Izključitve: Slovenija 6 minut, Avstrija 2 minuti.