ru
27.09.2014 22:14:26

Liga prvakov: Celjani začeli s porazom

Arsen Perić

Tudi za pomlajene celjske rokometaše je napočil dan za začetek tekmovanja v najelitnejšem klubskem tekmovanju. Danes so v domači dvorani pozdravili Vardar in izgubili z 26:27 (12:12).

Celjski rokometaši so boje v 'skupini smrti' začeli s porazom. Zvezdniški Vardar, ki si želi nastopiti na sklepnem turnirju v Kölnu, v ta namen pa je svoje vrste okrepil z nekaterimi zvenečimi imeni, je mlade pivovarje strl šele v zadnjih 15 minutah, ko ti nikakor niso spravili žoge v gol makedonskega moštva.

Uvod tekme je bil sicer za Celjane slab. Strel Blaža Janca je Šterbik ubranil, Luka Žvižej je dobil dvominutno kazen, Vardar pa je vodil z 2:0. A so se izbranci Branka Tamšeta zbrali, z dobro obrambo, na čelu z Matevžem Skokom, pa onemogočili tekmece.

Izid so najprej poravnali, nato pa prvič na tekmi prek Miha Zarabca povedli s 3:2. Ko je Vid Poteko zadel za 5:3, je gostujoči trener Raul Gonzales vzel prvo minuto odmora.

To ni predramilo njegovih igralcev, ki so v napadu igrali brez prave ideje. Na drugi strani so Celjani izkoriščali priložnosti, polnili gol Vardarja, po golu Blaža Blagotinška za 11:5 pa je Gonzales vzel še drugi odmor.

Ta je makedonske zvezdnike prebudil, saj so v 28. minuti poravnali na 11:11, minuto kasneje povedli, Zarabec pa je pred odhodom na odmor poskrbel za izenačenje na 12:12.

Drugih 30 minut so slovenski prvaki začeli z dvema goloma. Dobro je v napadu igral Zarabec, Vardar je držal stik po zaslugi Timurja Dibirova. Domačini so odgovorili s tremi zadetki, gosti pa so se še enkrat več vrnili. Skok je z nekaj obrambami poskrbel, da niso izenačili, v 50. minuti pa je Ivan Slišković zadel za 22:20.

Celjani so v napadu, tako kot v prvem polčasu, doživljali črne minute, kar so Makedonci izkoristili. Šest minut pred koncem so vodili 24:23, prednosti pa niso več izpustili iz rok. "Zanašali smo se, da bomo s kondicijo zlomili tekmece. Malo smo povedli, naredili smo majhne napake, ki pa so nas drago stale. Male napake so nas stale zmage," je po tekmi povedal Matevž Skok.

"Lahko smo zadovoljni s prikazano igro. Ne moremo pa biti zadovoljni s streli. Imeli smo lepe priložnosti, ki pa jih je njihov vratar Arpad Šterbik ubranil. Tu nam je zmanjkalo, da bi naredili, kar smo si želeli, kar smo skozi tekmo prikazali. Škoda, ampak glavo gor. Na naslednjo tekmo gremo spet na vse ali nič. Popraviti moramo zaključne strele in mislim, da se lahko nadejamo dobrih rezultatov," pa je soigralca dopolnil izkušeni Luka Žvižej.

Pri domačih je bil strelsko najbolj razpoložen Miha Zarabec z desetimi goli, pri gostih pa je Timor Dibirov dosegel enega več.

Že v četrtek je bila odigrana uvodna tekma med ekipama Kadetten in Kielcami, za katere igra slovenski reprezentant Uroš Zorman. Poljaki so v gosteh slavili s 33:28.

Celje PL - Vardar 26:27 (12:12)

Celje - dvorana Zlatorog, gledalcev 3000, sodnika: Johansson in Kliko (oba Švedska).
CELJE PL: Lesjak, Blagotinšek 2, Ivić, Žuran, Janc 3, Razgor, Marguč, Poteko 2, Skok, Miklavčič 2, Slišković 2, Zarabec 10 (2), Kodrin, Pešić, Kasal, Žvižej 5 (3).
VARDAR: Šterbik, Lacković, Brumen, Pribak 2, Terzić, Toskić 2, Milić, Marković, Karačić, Dujšebajev 8, Abutović, Lazarov, Dibirov 11 (5), Gorbok, Šiškarev, Čipurin 2.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 9 (5), Vardar Skopje 8 (5).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10, Vardar Skopje 12.
Rdeča kartona: Lacković (42.), Pribak (56.).

1. krog lige prvakov

Skupina C

Čehovski medvedi – Vezprem 32:37 (17:19)

Pick Szeged – Motor 27:26 (13:11)

* Matevž Skok, igralec Celja Pivovarne Laško: "Zanašali smo se, da bomo s kondicijo zlomili tekmece. Malo smo povedli, naredili smo majhne napake, ki pa so nas dtago stale. Male napake so nas stale zmage."

* Luka Žvižej, igralec Celja Pivovarne Laško: "Lahko smo zadovoljni s prikazano igro. Ne moremo pa biti zadovoljni s streli. Imeli smo lepe priložnosti, ki pa jih je njihov vratar Arpad Šterbik ubranil. Tu nam je zmanjkalo, da bi naredili, kar smo si želeli, kar smo skozi tekmo prikazali. Škoda, ampak glavo gor. Na naslednjo tekmo gremo spet na vse ali nič. Popraviti moramo zaključne strele in mislim, da se lahko nadejamo dobrih rezultatov."