muk
muk
25.09.2014 15:07:19

Zrušili francoskega in evropskega, pa še lisico so ujeli

Slovenski legionarji so v polnem razmahu. Miladin Kozlina je v past ujel lisico, Aljoša Rezar je bil najzaslužnejši za prvo letošnjo zmago Tremblayja, Magdeburg pa je na krilih Marka Bezjaka v derbiju nemškega prvenstva ugnal zmagovalca LP Flensburg.

Po drugi strani je morda še najboljšo individualno predstavo prikazal Klemen Cehte, ki je zabil kar enajst golov, kar pa je bila vseeno slaba tolažba, njegov Aix je moral priznati premoč St. Raphaelu (29:35). Starejši od bratov Cehte je za zdaj najboljši strelec v ekipi Zvonimirja Serdarušića, a z le dvema točkama iz štirih tekem se zasedba iz Provanse trenutno nahaja bolj pri dnu lestvice. Z njega pa se je dvignil Tremblay, za kar je najzaslužnejši Aljoša Rezar, ki je nekdanjim soigralcem zaustavil 17 strelov, med drugim tudi tri sedemmetrovke. Celjan, lani najboljši igralec francoske druge lige, je silovito krenil v prvenstvo, njegovo povprečje namreč trenutno znaša 15 obramb.

V sredo je v polnem sijaju zablestel še en Slovenec na začasnem delu v deželi galskih petelinov, Toulouse je na domačem terenu razbil aktualnega prvaka iz Dunkerqua (33:25), krožni napadalec Miha Žvižej pa je bil nezgrešljiv, vseh sedem strelov je namreč končalo v nasprotnikovi mreži. Navkljub ne ravno prepričljivemu prvemu polčasu je še tretjo zmago zabeležil Montpellier, pred potjo v levji brlog je s 34:24 premagal skromni Selestat.

V MILADINOVI DESNICI JE ŠE DOVOLJ SMODNIKA

Tudi sredo v bundesligi so zaznamovali nekateri slovenski rokometaši, v prvi vrsti Miladin Kozlina, ki je bil med glavnimi akterji malce presenetljive in visoke zmage Mindna v dvoboju s Füchse Berlinom (30:21). Minden, ki sicer igra po sistemu toplo-hladno, je vodil od prve do zadnje minute, poleg že običajnega deleža v obrambi pa je Diko za nameček prispeval še pet golov, medtem ko je Nenad Bilbija še vedno izven pogona.

Še večji skalp je uspel Magdeburgu, v gladiatorski areni je moral orožje položiti nihče drug kot aktualni evropski prvak Flensburg. Odločilno prednost so si domači priigrali že v uvodnih dvajsetih minutah, ko je gostom uspelo vsega trikrat zatresti domačo mrežo, Bezjak je k zmagi prispeval pet, Jure Natek pa dva gola. Zvečer je izgubilo še zadnje do takrat neporaženo moštvo, Göppingen se je navkljub dobremu odporu in razpoloženemu Primožu Proštu (15 obramb) iz levjega brloga vrnil praznih rok, Rhein-Neckar je slavil z navidez zanesljivih 26:20.