03.04.2015 10:27:51

Krasovih sedem za sedmo v sezoni

Nikola Miljković

Slovenski zamejski klub Kras Repen je v 29. krogu italijanskega četrtoligaškega prvenstva vknjižil sedmo zmago.

Varovanci nekdanjega slovenskega reprezentanta Tončija Žlogarja so bili kar s 7:0 boljši od zadnjeuvrščene Mezzocorone in na najboljši možen način prekinili niz štirih zaporednih porazov.

Gostje so nalete Krasa uspeli zadržati do 27. minute, ko je njihovo mrežo razdevičil Radenko Knežević. Rdeče-beli so do konca prvega polčasa že odločili vprašanje zmagovalca, saj se je na odmor odšlo z rezultatom 4:0.

V drugem delu igre so samo še oplemenitili svojo zmago in prišli do zelo pomembnih treh točk. Kras najdemo na 15. mestu 18-članskega tekmovanja, ki po koncu sezone prinaša udeležbo v kvalifikacijah za obstanek.

V nedeljo bo Kras gostoval pri Giorgioneju, ki je v dozdajšnjem delu sezone zbral dve točki več in je tudi na lestvici uvrščen dve mesti višje.