14.08.2024 06:55:04

Vipotnik in Celar sta se predstavila v angleškem pokalu, po porazih v ligi zdaj ...

Žan Celar in Žan Vipotnik sta se poleti preselila v drugo angleško ligo, imenovano championship.

Po odličnih predstavah na evropskem prvenstvu, ko je Slovenija klonila šele po enajstmetrovkah v osmini finala s Portugalsko, je cena slovenskim reprezentantom na trgu močno poskočila. Tako kot tudi zanimanje številnih uglednih evropskih klubov. Kot zadnji je delodajalca zamenjal Vanja Drkušić, ki je ruski Soči zamenjal za Zenit, v 2. angleški ligi pa lahko v novi sezoni spremljamo kar dva reprezentanta. Dva Žana.

Najprej se je Žan Celar kot vroči napadalec Lugana preselil v QPR, po finančnem kolapsu Bordeauxa pa je Žan Vipotnik okrepil Swansea. Oba sta že začela novo sezono v championshipu, oba pa sta bila v prvem krogu poražena.

Sinoči so angleški klubi odigrali tudi prvi krog ligaškega pokala. Celarjev QPR je na gostovanju z 2:1 premagal Cambridge, Žan Celar je igral od 80. minute. Tudi valižanski Swansea je prišel do zmage, in sicer je s 3:1 premagal Gillingham. Žan Vipotnik je tekmo začel, iz igre pa je odšel v 67. minuti.

Že to soboto se bo Swansea v prvenstvu pomeril s Prestonom (16.00), istočasno pa bo QPR gostoval pri Sheffieldu.