30.12.2014 09:20:11

Obnorel Avstralce s hat-trickom

Na predzadnji dan leta je Robert Koren Avstralcem nazorno pokazal, kaj vse zna z nogometno žogo.

Robert Koren je glavna tema pogovorov nogometnih navdušencev v Avstraliji, potem ko je danes zjutraj po našem času zablestel na sijajni tekmi med kluboma Newcastle Jets in Melbourne City FC. Gostje so obračun elitne avstralske lige dobili kar s 5:2, skorajda neverjetno pa se sliši, da je nekdanji kapetan reprezentance Slovenije zabil kar tri gole! Veselil se je torej hat-tricka, zagotovo enega redkih v svoji karieri, saj se kot vezist nikdar ni med strelce vpisoval kot po tekočem traku. Koren je strelski pohod začel v 9., nadaljeval v 63. in zaključil v 74. minuti.

Že 34-letni nogometaš je sicer tokrat sploh prvič začel tekmo v udarni enajsterici melbournskega kluba in takoj potrdil, da kljub letom še ni za odpis. Ko ga je trener John van 't Schip zamenjal v 75. minuti, so mu zaploskali tudi domači navijači. Korenov klub je sicer na zadnjih štirih tekmah zabeležil tri zmage in se povzpel na šesto mesto prvenstvene razpredelnice. Prste pri tem ima jasno tudi Koren, ki je doslej večino tekem izpustil zaradi poškodbe, zdaj pa se lahko pohvali z imenitno statistiko: tri odigrane tekme, trije doseženi zadetki.