liz
12.09.2014 22:15:52

Bezjak prvič v sezoni

Nikola Miljković

Po reprezentančnem premoru bodo ta konec tedna spet v ospredju klubska tekmovanja.

V elitnem bolgarskem prvenstvu je na sporedu 8. krog, ki sta ga nocoj odprla Botev in Ludogorec. Na stadionu v Plovdivu se je zbralo približno dva tisoč gledalcev, ki so videli zmago aktualnega prvaka.

Moštvo iz Razgrada je slavilo z 2:1, trener Georgi Dermendžiev pa je v udarno enajsterico uvrstil tudi Romana Bezjaka. Koroški napadalec je na igrišču ostal vse do 78. minute, slabe pol ure pred tem pa zadel za vodstvo svoje ekipe z 2:0.

To je bil njegov prvi zadetek v sezoni, Ludogorec pa je s petnajstimi osvojenimi točkami (4-3-1) na drugem mestu prvenstvene lestvice, s točko več je pred njim sofijski CSKA (odigrano ima tekmo manj).

Nemški drugoligaši igrajo tekme 5. kroga, FSV Frankfurt, za katerega igra Zlatko Dedić, pa je gostoval v Kaiserslauternu in ostal praznih rok - domači so slavili z 1:0. Slovenski napadalec je v igro vstopil v 76. minuti. FSV Frankfurt z zmago, remijem in tremi porazi zaseda 13. mesto v 18-članskem tekmovanju.