13.09.2023 13:57:55

Joj, ta nesrečni Maguire! Anglež s tem avtogolom vrnil v igro Škote in (spet) postal tarča posmeha! (video)

Harry Maguire res nima sreče.

Že nekaj sezon se angleškega branilca Harryja Maguireja drži velika smola. V dresu Manchester Uniteda si je prislužil že številne kritike in postal tarča posmeha, to nesreča pa se je zdaj prenesla tudi v reprezentanco.

V Glasgowu sta se pomerila otoška rivala Anglija in Škotska. Prevlado zadnjih desetletij so spet potrdili Angleži, Škoti pa zdaj že 24 let čakajo na zmago v medsebojnem obračunu. Sinoči so klonili z 1:3, gosti pa so dosegli vse gole, saj je Škotom z avtogolom pomagal Maguire in zaostanek Škotov zmanjšal na 1:2. Ta zadetek je Škote celo vrnil v igro, zmago pa je v 81. minuti potrdil Harry Kane. Še pred njim sta v prvem polčasu zadela Phil Foden in Jude Bellingham.

Tekmo sta zaznamovala tudi incidenta ob začetku: najprej so domači navijači izžvižgali angleško himno, gostujoči pa so se enako nešportno obnašali, ko je bila na vrsti minuta molka za nekdanjega škotskega selektorja Craiga Browna.