07.10.2021 22:21:57

Mladi Slovenci proti Angležem pripravili PREOBRAT in zagrabili VELIKO TOČKO

Domen Jančič

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na današnji kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu 2023 v Celju igrala neodločeno proti Angliji 2:2 (0:2). Slovenija se bo v ponedeljek, 11. oktobra, v gosteh pomerila z Albanijo.

* Stadion Z'dežele, sodniki: Diamantopulos, Buxbaoum, Triantafilu (vsi Grčija).
* Strelci: 0:1 Gallagher (5.), 0:2 Palmer (4), 1:2 Španring (49.), 2:2 Stojinović (66.).
* Slovenija: Turk, Mutavčić (od 37. Španring), Stojinović, Zec (od 52. Laci), Pavlović, Markuš, Zabukovnik, Žugelj (od 80. Vešner Tičić), Svetlin, Matko, Flakus Bosilj (od 80. Cipot).
* Anglija: Bursik, Aarons (od 63. Livramento), Guehi, Harwodd-Bellis, Thomas, Skipp, Gakkagher, Raamsey, Smith Rowe, Brewster (od 70. Balogun), Palmer (od 69. Tyreece).
* Rumeni karton: Aarons.
* Rdeči karton: /.

Izbranci slovenskega selektorja Milenka Ačimovića so na svoji tretji kvalifikacijski tekmi po pravem preobratu osvojili točko. Po uvodnem porazu proti Čehom z 0:1 in zmagi nad vrstniki iz Andore z 1:0 so na današnjem tretjem dvoboju v skupini G osvojili točko proti tekmecem iz Anglije, potem ko so v drugem polčasu nadoknadili zaostanek dveh golov.

Slovenija je po današnjem neodločenem izidu na četrtem mestu v svoji skupini. V vodstvu je Češka z devetimi točkami, Albanija je zbrala šest, Anglija (ob tekmi manj) in Slovenija po štiri, Kosovo tri, Andora pa je brez točk.

Slovenski nogometaši so že v zgodnjem delu tekme v mestu grofov morali dvakrat pobirati žogo iz svoje mreže. Prvič že v peti minuti, ko je po podaji Rhiana Brewsterja v polno zadel Conor Gallagher, drugič pa v 14. minuti, ko je po asistenci Luka Thomasa domačega vratarja Martina Turka ukanil še Cole Palmer.

Slovenski nogometaši so v drugem polčasu ujeli imenitne otoške tekmece. Na 1:2 je po kotu, ki ga je izvajal Nino Žugelj, v 49. minuti znižal rezervist Mark Španring, ki je v končnici prvega polčasa zamenjal Mirka Mutavčića.

Ačimovićevi varovanci so v 66. minuti "ponovili vajo" ter po vnovični asistenci Žuglja iz kota prek Dušana Stojinovića izenačili na 2:2. Do konca razburljive tekme se nato izid ni spremenil, Slovenija je proti favorizirani Angliji osvojila točko.