12.07.2015 07:34:45

Jamajka ugnala Kanado, remi Kostarike in Salvadorja

Na zlatem pokalu je Jamajka zabeležila zmago, Kostarika pa je prišla le do točke.

Na zlatem pokalu, nogometnem prvenstvu Severne in Srednje Amerike ter Karibov (Concacaf), sta bili v noči na nedeljo v Houstonu dve tekmi v skupini B. Jamajka je premagala Kanado z 1:0 (0:0), tekma med Kostariko in Salvadorjem pa se je končala z 1:1 (0:0). Po dveh krogih v tej skupini je Jamajka zbrala štiri, Kostarika in Salvador po dve, Kanada pa točko.

Za prvo zmago Jamajke na pokalu Concacaf je poskrbel branilec Rodolph Austin, edini gol na tekmi pa je dosegel v drugi minuti sodnikovega podaljška. Druga tekma na stadionu BBVA Compass v Houstonu se je končala brez zmagovalca, Kostariko je v vodstvo popeljal Bryan Ruiz v 60. minuti, v prvi minuti sodnikovega podaljška pa je izenačujoči gol za Salvador zabil Dustin Corea.

V noči na ponedeljek bosta na sporedu dve tekmi v skupini C med Trinidadom in Tobagom in Kubo ter Gvatemalo in Mehiko, v četrtfinale pa so se že uvrstile ZDA.