16.09.2024 07:07:31

Mariborčani so tako 'zagrozili' Olimpiji, v sredo bo na derbiju prav gotovo pokalo (video)

Mariborčani so pred zanimivim štajerskim derbijem poslali glasno sporočilo tekmecem.

Mariborska zasedba je dosegla drugo zmago v nizu. Pred reprezentančnim premorom je v Ljudskem vrtu zanesljivo premagala Primorje s 4:1, v nedeljo pa je bila na stadionu pod Kalvarijo boljša še od Kopra z 2:0. Maribor se je - ob tekmi manj - po številu točk izenačil z Muro in Bravom, ki za vodilno Olimpijo zaostajajo tri točke, medtem ko je Koper s četrtega nazadoval na peto mesto.

V 21. minut je Marko Božić na levi strani lepo preigral svojega čuvaja in poslal predložek v kazenski prostor, Orphe Mbina pa je streljal mimo desne vratnice koprskega vratarja Metoda Jurharja. Le minuto kasneje je bil 23-letni gabonski napadalec znova v glavni vlogi, po kombinirani akciji se je izognil prepovedanemu položaju in zadel za 1:0, njegov zadetek je po krajši prekinitvi potrdil tudi Var. Mariborčani so drugič zadeli v 57. minuti tekme, ko je bil Jurhar nemočen po kombinirani domači akciji, ki jo je z natančnim strelom po tleh zaključil Božić za 2:0.