09.08.2024 06:10:53

Eksplozija veselja v Ljudskem vrtu: Tako je Soudani v 98. minuti poskrbel za zmago Maribora (video)

Mariborčani so v dramatični končni prišli do zmage nad Vojvodino.

Vijoličasti so se pred prvo tekmo 3. kroga konferenčne lige z Vojvodino zavedali, da jih čaka težko, a ne nemogoče delo. Izbranci Anteja Šimundže so pred domačimi gledalci zapravili priložnost, da bi se še z boljšo popotnico odpravili na povratni obračun. Pri vodstvu z 1:0 so imeli zadnjih 20 minut še igralca več, a so si privoščili napako, tako da so Vojvodini omogočili izenačenje. Hilal Soudani pa je v izdihljajih tekme vendarle poskrbel za rahlo prednost Maribora.

Tekla je že 97. minuta, Širvys je poslal predložek v sredino, Alžirec je bil najbolj odločen in najbolj spreten v kazenskem prostoru Srbov in žogo je v praktično zadnji sekundi tekme zatlačil v mrežo. Za eksplozijo navdušenja, za 2:1 in za minimalno prednost pred povratnim obračunom.

Zadetek Soudanija si lahko ogledate v spodnjem posnetku.