ro
ro
30.01.2024 18:09:57

Celjani turške priprave končali s porazom, za enega igralca je bil dvoboj nekaj posebnega

Luka Vovk

Avstrijski prvoligaš je bil uspešnejši.

Celjani so na pripravah v Turčiji odigrali še tretjo prijateljsko tekmo in hkrati zadnjo pred vrnitvijo domov. Po remiju s Pogonom in zmagi nad Prištino so varovanci Damirja Krznarja merili moči z Austrio iz Lustenaua, zadnjeuvrščena ekipa prvenstva pri severnih sosedih je slavila z 1:0. Edini gol je v 74. minuti dosegel Lukas Fridrikas, za grofe pa je gotovo najpomembnejše spoznanje, da je prvič po dolgo odsotnosti zaradi poškodbe znova zaigral Aljoša Matko, na zelenici je bil v prvi polovici drugega polčas. Zanj je bil za dvoboj gotovo nekaj posebnega.

Vodilna ekipa slovenskega prvenstva se je predstavila v postavi Rozman (od 46. Obradović), Karničnik (od 46. Ajhmajer), Dulca, Vuklišević (od 46. Klašnja), Krefl (od 46. Milić) Kouter, Vrbanec (od 46. Zabukovnik), Prutsev (od 46. Matko, od 70. Veselaj), Svetlin (od 46. Kvesić), Menalo (od 46. Mačak), Edmilson (od 46. Bajde).