30.01.2018 17:32:58

Mariborčani na prvi tekmi v Turčiji igrali kar 120 minut (foto)

Drago Wernig - TAKA

Vijoličasti so v Beleku merili moči s srbskim prvoligašem iz Novega Sada.

Po ponedeljkovem prihodu v pripravljalno bazo v Beleku so Mariborčani že odigrali prvo prijateljsko tekmo na turških tleh. Pomerili so se z Vojvodino, s srbskim prvoligašem, ki je po jesenskem delu prvenstva na osmem mestu na lestvici, so se razšli z izidom 2:2 (0:1). Trenerja sta se dogovorila, da bo dvoboj trajal kar 120 minut, tako da je bilo dovolj časa, da so priložnost dobili vsi igralci.

2maribor dw
Zasedba iz Novega Sada je povedla že v šesti minuti, ko je Kolmanič po podaji z desne strani žogo preusmeril v lastno mrežo, za izenačenje je nekaj več kot uro pozneje poskrbel Bajde (68), med strelce sta se vpisala še Nešković (98) in Tavares (101).

3maribor dw
V prvih 60 minutah so za vijoličaste igrali Handanović, Milec, Šuler, Doumbia, Kolmanič, Vrhovec, Bohar, Hotić, Vršič, Zahović in Mlakar, v drugem delu so bili na igrišču Handanović (od 91. Cotman), Kramarič, Koblar, Uskoković, Hodžić, Dervišević, Ahmedi, Pihler, Tavares, Bajde in Mešanović.

Zaradi okrevanja po poškodbi nista igrala Aleksander Rajčević in Saša Ivković.