19.07.2015 22:28:48

1. krog PLTS: Krško spisalo zgodovino

Ta konec tedna se je začelo 25. državno prvenstvo v naši najboljši nogometni ligi.

S petkovim uvodom se je v Ljudskem vrtu začela 25. sezona domačega nogometnega prvenstva. Prvi favorit za končni uspeh je vnovič Maribor, ki pa se je moral v dvoboju z Zavrčem zadovoljiti samo s točko. Tekmeca sta se razšla z rezultatom 1:1, oba zadetka pa sta bila dosežena že v prvem polčasu.

974-4-navijac (obrez, fant z zastavo) ap
Arsen Perić

Uvodna sobotna tekma je prinesla zmago Krke, ta je gostovala v Velenju in tam ekipo Rudarja premagala z 1:0. Edini zadetek je tik pred koncem prvega polčasa zabil Marin Perić.

Večerna tekma v Stožicah je postregla z drugačno, precej všečnejšo Olimpijo od tiste, ki smo jo spremljali v pretekli sezoni. Zmaji so na krilih izjemno razigranega novinca Roka Kronavetra razbili Gorico, na koncu so se veselili zmage s 4:1.

maribor-zavrc 3532 dw
Drago Wernig - TAKA

Preostali tekmi kroga sta bili na sporedu v nedeljo. Na zelenico so stopili tudi novinci med elito iz Krškega in Celjani, zmaga pa je šla domačim, ki so edini zadetek dosegli z bele točke. Pri Celju sta Jure Travner in Blaž Vrhovec sta bila kaznovana z rdečima kartonoma.

V Kopru sta moči merila kandidata za najvišja mesta, Koper ter Domžale, po kopici zadetkov in pravi srhljivki pa je zmaga odšla v Domžale.

OLIMPIJA - GORICA 4:1 (2:1)
1:0 Kapun (18), 2:0 Kronaveter (25), 2:1 Arčon (45), 3:1 Kronaveter (68), 4:1 Šporar (90)

KRŠKO - CELJE 1:0 (0:0)
1:0 Rujovič (62, enajstmetrovka)
(napoved, poročilo)

KOPER - DOMŽALE 2:3 (0:2)
0:1 Majer (28), 0:2 Skubic (35), 0:3 Juninho (53), 1:3 Štromajer (64), 2:3 Rahmanović (66)