26.10.2014 15:50:13

15. krog PLTS: Remi na Portovalu (video)

Arsen Perić

Štirje dvoboji 15. kroga Prve lige Telekom Slovenije so bili na sporedu že v soboto, eden v nedeljo.

Derbija v pravem pomenu besede tokrat ni bilo, a to ne pomeni, da ni bilo zanimivo. Videli smo zanimive obračune, prvega sta na Ptuju odigrala Zavrč in ranjeni prvak Maribor.

Vijoličasti so se na najboljši možen način pobrali po porazih s Celjem in Chelseajem. Z zadetkom kapetana Marcosa Tavaresa, ki je v 70. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko, so se namreč veselili devete zmage v sezoni.

V Celju so lahko gledalci spremljali pravi šov Benjamina Verbiča. Dvajsetletni vezist je v prvem polčasu praktično sam premagal Radomlje, saj je v vsega osmih minutah dosegel tri zadetke. Za končnih 5:0 sta poskrbela Valon Ahmedi in Blaž Vrhovec, ki sta prispevala vsak po en zadetek.

Zadnje srečanje je bilo na sporedu v nedeljo v Novem mestu, kjer sta si Krka in velenjski Rudar razdelila plen. Bilo je 1:1.

15. krog Prve lige Telekom Slovenije

ZAVRČ - MARIBOR 0:1 (0:0)
0:1 Tavares (70, enajstmetrovka)
(napoved, poročilo)

DOMŽALE - KOPER 2:0 (2:0)
1:0 Morel (2), 2:0 Delić (45+1, avtogol)

CELJE - RADOMLJE 5:0 (4:0)
1:0 Verbič (25), 2:0 Verbič (29), 3:0 Verbič (33), 4:0 Ahmedi (35), 5:0 Vrhovec (54)

GORICA - OLIMPIJA 0:3 (0:1)
0:1 Zajc (9), 0:2 Valenčič (48), 0:3 Burgić (61)

KRKA - RUDAR 1:1 (1:0)
1:0 Perić (28), 1:1 Džinić (76)