STA/gv
23.08.2014 22:44:21

Velenjčani poglobili krizo Novomeščanov

Grega Wernig

Velenjski Rudar je bil v šestem krogu Prve lige Telekom Slovenije s 3:1 boljši od novomeške Krke.

V obračunu ekip, ki sta do tega kroga zbrali po le tri točke, so bili boljši Velenjčani, ki so se tako prebili v sredino prvenstvene lestvice. Novomeščani so v prvem polčasu domačim delali ogromno preglavic, v drugem pa so domači nogometaši hitro razveselili svoje navijače. Rudar je tako prekinil niz dveh porazov, Krka pa je doživela že četrtega zaporedoma.

Novomeščani so povedli v deseti minuti. Josip Fuček je najprej podal do Martina Šabana, ta pa je žogo poslal na desno stran do Martina Kramariča, ki je bil povsem sam in žogo z lahkoto poslal v mrežo. Zatem sta s streli poskusila še Fuček in Danijel Rašić, a bila nenatančna. Domači so prvič resneje zagrozili v 20. minuti, ko se je v priložnosti znašel Denis Klinar, vendar na koncu iztržil le kot. V nadaljevanju so se gosti bolj branili, Velenjčani pa so se trudili priti do izenačujočega zadetka, a jim igra v napadu nikakor ni prav stekla.

Zato pa so Velenjčani izenačili v začetku drugega polčasa, ko je po visoki podaji Milana Kocića v kazenski prostor zadel Ivan Firer. Ta je v 63. minuti podal do Dragana Jelića, ki pa je bil premalo natančen. Popoln preobrat je knapom uspelo narediti v 65. minuti, ko je Klemen Bolha povišal na 2:1. Najprej je sicer Kocić po Firerjevi podaji zatresel prečko, potem pa se je po kotu v gneči pred vrati najbolje znašel branilec Bolha, ki je dosegel svoj prvenec v ligi.

V 68. minuti je dodatno vodo na Rudarjev mlin speljal Lamin Diallo, saj si je zaradi grobega prekrška nad Kocićem prislužil predčasno prhanje. Številčno premoč so gostitelji unovčili v 80. minuti, ko je Denis Klinar s približno sedmih metrov žogo poslal pod prečko po Kocićevi podaji. V 87. minuti je Krka na igrišču ostala le z deveterico, saj je drugi rumeni karton dobil Nikola Žižić zaradi prekrška nad Urošem Rošerjem. Rudarju so se nato ponudile številne priložnosti, a se mreža ni več zatresla.

Rudar bo v 7. krogu prihodnjo nedeljo gostoval v Novi Gorici, Krka pa bo gostila Luko Koper.

Rudar - Krka 3:1 (0:1)

Velenje - Stadion Ob jezeru. 370 gledalcev. Glavni sodnik: Mitja Žganec (Ljubljana).
Strelci: 0:1 Kramarič (10.), 1:1 Firer (50.), 2:1 Bolha (65.), 3:1 Klinar (80.).
RUDAR: Rozman, Stjepanović (od 46. Babić), Firer, Črnčič, Kocić (od 86. Saramati), Jelić (od 71. Rošer), Jahić, Klinar, Bolha, Radujko, Knezović.
KRKA: Obradović, Žižić, Fuček, Jurić, Šaban (od 58. Novosel), Ihbeisheh, Diallo, Kramarič (od 77. Novak), Dežmar, Rašić, Perić (od 70. Kramar).
Rumeni kartoni: Kocić, Radujko, Stjepanović; Kramarič, Žižić, Dežmar, Fuček.
Rdeča kartona: Diallo (68.), Žižić (87.).