23.08.2014 22:15:13

Glavnino opravili že v prvem polčasu

Drago Wernig - TAKA

Nogometaši Maribora so v dvoboju zgornjega dela lestvice brez težav ugnali Zavrč.

Mariborčani so po porazu v prejšnjem krogu proti Celju tokrat zavili na stare tirnice in vpisali nove tri točke. V dvoboju z Zavrčem so bili boljši tekmec in že v prvem polčasu opravili glavnino dela, saj so dvakrat premagali Marka Ranilovića, med letoma 2005 in 2010 člana vijoličastih. Izbranci Anteja Šimundže so se tako točkovno izenačili z današnjim tekmecem tik pod vrhom lestvice. Hkrati so si Mariborčani priigrali lepo popotnico pred torkovo povratno tekmo 4. predkroga lige prvakov proti Celticu, ki je danes v domačem prvenstvu v gosteh moral priznati premoč Invernessu (0:1).

Začetek tekme je bil kar dinamičen, prvi pa so zagrozili gosti, ko se je po podaji Dina Kresingerja odprl prostor za Dorisa Kelenca, ki je prišel pred vratarja, a je Jasmin Handanović odlično posredoval. Mariborčani so odgovorili v šesti minuti, ko je z leve strani sprožil Mitja Viler, Marko Ranilović pa je žogo odbil. V osmi minuti so domači povedli.

Sintayehu Sallalich je v kazenskem prostoru s preigravanjem opravil prvi del naloge in po tleh podal do Damjana Boharja, ta pa je akcijo dokončal s strelom pod prečko. Šest minut pozneje so domači vodili že z 2:0. Takrat se je med strelce vpisal Luka Zahović, ko je z drsečim startom v mrežo pospravil žogo po natančni podaji Dareta Vršiča in tako dosegel svoj tretji gol v sezoni.

Dve minuti zatem se je Zahović znašel v vlogi podajalca, Bohar pa je nato meril mimo desne vratnice. Malce za njim je znova poskusil Viler, a bil za malenkost premalo natančen s strelom v nasprotni kot, v 22. minuti pa je Ranilović preprečil povišanje vodstva po poskusu Sallalicha. Gosti so nase znova opozorili v 42. minuti, ko je Handanović dobil dvoboj ena na ena z Juretom Matjašičem.

V drugem polčasu je najprej Handanovića preizkusil Nikola Šafarić, nato je v 68.- minuti na drugi strani Ranilović ustavil poskus Boharja, v 75. minuti pa se je na semaforju zasvetilo 3:0. Kot je izvedel Viler, po podaji v sredino pa je Jean-Philipp Mendy premagal Zavrčevega čuvaja mreže. To je bila tudi zadnja nevarnejša akcija tekme.

Maribor bo v 7. krogu čez en teden gostoval v Domžalah, Zavrč pa bo dan pred tem gostil Radomlje.

Maribor - Zavrč 3:0 (2:0)

Maribor - Stadion Ljudski vrt. 2500 gledalcev. Sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana).
Strelci: 1:0 Bohar (8.), 2:0 Zahović (14.), 3:0 Mendy (75.).
MARIBOR: Handanović, Stojanović, Rajčević, Šuler, Viler, Sallalich, Vršič (od 87. Ndiaye), Mertelj, Bohar (od 68. Mejač), Mendy (od 81. Tavares), Zahović.
ZAVRČ: Ranilović, Roškar, Kristić, Datković, Dedić (od 59. Dugolin), Cvek, Šafarić, Matjašič, Težak (od 80. Brdar), Kelenc (od 72. Antolek), Kresinger.
Rumena kartona: Cvek, Roškar.