18.09.2024 09:30:48

Na levi Mbappe, na desni Vini, Endrick pa ... Zadetek, o katerem govorijo vsi (video)

Madridski Real je uspešno začel misijo za ubranitev naslova evropskega prvaka.

Real Madrid, branilec naslova v najbolj imenitnem evropskem klubskem tekmovanju, je v uvodnem krogu ugnal Stuttgart s 3:1. Petnajstkratni zmagovalci lige prvakov in nekdanjega pokala državnih prvakov iz španske prestolnice so se morali pošteno potruditi, da so zlomili odpor tekmecev iz Stuttgarta. Nemško mrežo je prvi zatresel francoski zvezdnik Kylian Mbappe (46.), na 1:1 pa je izenačil nemški reprezentant Deniz Undav (68.). Mir v špansko hišo sta v zadnjem delu tekme prinesla nemški branilec Antonio Rüdiger (83.) in Brazilec Endrick (96.), ki je bil tudi glavna zgodba večera.

Šele 18-letni Brazilec je postal celo najmlajši igralec Reala, ki je na tekmi v ligi prvakov dosegel zadetek. V igro je vstopil v 80. minuti, ko je zamenjal Juda Bellinghama, dobrih 15 minut pozneje pa se je že veselil svojega prvenca. Šlo je za bliskovit protinapad, Brazilec je proti nasprotnim vratom krenil s svoje polovice, za strel proti golu pa se je odločil klub temu, da je imel na levi strani Mbappeja, na desni pa Viniciusa mlajšega. Njegova žoga je šla v gol, na tribunah Santiaga Bernabeua pa je sledila eksplozija navdušenja.