18.12.2021 18:34:50

Predzadnja Arminia presenetila Kamplov Leipzig

Nogometaši iz Leipziga so v zadnjem krogu jesenskega dela nemškega prvenstva na domačem igrišču izgubili proti Arminii iz Bielfelda z 0:2. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je za Leipzig igral do 65. minute, za gostujočo ekipo, ki je dosegla tretjo zmago v tej sezoni, pa sta zadela Janni-Luca Serra (57.) in Japonec Masaya Okugawa (75.).

Leipzig je po nepopolnem 17. krogu na devetem mestu v 18-članski bundesligi, Arminia, ki je od 70. minute nastopila z igralcem manj - Fabian Klos je zaradi ostrega prekrška prejel rdeči karton -, pa na predzadnjem mestu.

Eintracht iz Frankfurta je z golom Danca Jesperja Lindstroma v 35. minuti premagal Mainz. Union Berlin je v Bochumu slavil z 1:0, edini gol pa je dosegel Max Kruse v 16. minuti.

V Hoffenheimu je dolgo časa kazalo na zmago Borussie iz Mönchengladbacha. Ta je bila po golu švicarskega reprezentanta Breela Embola v 35. minuti dolgo časa v prednosti, izenačujoči gol pa je v drugi minuti sodnikovega podaljška zabil Nigerijec Kevin Akpoguma. Na tekmi Greuther Fürth - Augsburg ni bilo golov.

Bayern iz Münchna je na petkovi prvi tekmi 17. kroga na kolena položil Wolfsburg s 4:0 in jesenski del končal na prvem mestu. Dvoboj v bavarski prestolnici sta zaznamovala Poljak Robert Lewandowski in njegov kolega v napadu Thomas Müller.

Prvi je v tem koledarskem letu dosegel kar 43 golov, enega več od doslej rekordnega strelskega izkupička legendarnega nemškega napadalca in člana bavarskega kluba Gerda Müllerja v letu 1972, drugi pa je nastopil na svoji 400. tekmi v nemškem prvenstvu.

Bavarski velikan se je na božično-novoletne praznike odpravil z devetimi točkami prednosti, saj je drugouvrščena Borussia iz Dortmunda v Berlinu izgubila proti Herthi z 2:3. Nogometaše iz Porurja je v prvem polčasu v vodstvo popeljal Julian Brandt (31.), druga polovice tekme pa je minila v znamenju domačih nogometašev. Za Berlinčane je dva gola dosegel Marco Richter (57. in 69.), enega pa Alžirec Ishak Belfodil (51.). Nekaj upanja je Dortmundčanom vlil zadetek Steffena Tiggesa v 83. minuti, to pa je bilo tudi vse, kar so dosegli na olimpijskem stadionu v Berlinu.

V nedeljo bosta na sporedu še tekmi med Freiburgom in Bayerjem iz Leverkusna ter Kölnom in Stuttgartom.