Nogometna zveza ZDA bo kmalu dobila novega predsednika ali predsednico. Med kandidati za naslednika Sunila Gulatija, ki se ne bo potegoval za četrti zaporedni štiriletni mandat, je tudi nekdanja reprezentančna vratarka Hope Solo.
Doslej se je za vodenje US Soccer prijavilo devet kandidatov. Med najbolj odmevnimi pa je vsekakor kandidatura Solove. Šestintridesetletna nekdanja vratarka, ki je reprezentančni dres oblekla 202-krat.
Solova, ki je leta 2015 reprezentanci pomagala do naslova svetovnih prvakinj, tako leta 2008 in 2012 pa do olimpijskega naslova, je kandidaturo napovedala prek Facebooka. Glavni poudarek njene kampanje je ustvarjanje zmagovalne miselnosti ter vzpostavljanje enakopravnosti in enakih možnosti za vse. Ni pa pozabila omeniti tudi reforme ameriške organizacije v primeru izvolitve.
Nekdanja vratarka ni edina kandidatka, ki se namerava potegovati za mesto predsednice. Kandidaturo je napovedala tudi Kathy Carter, vodja marketinških operacij pri Soccer United, partnerski organizaciji US Soccer. V skladu s pravili morajo kandidati zbrati predpisano podporo delegatov, da se lahko sploh vključijo v volilno kampanjo.
Najbolj izpostavljena članica ameriške ženske nogometne reprezentance je že minuli mesec polnila naslovnice, ko je dolgoletnega prvega moža Mednarodne nogometne zveze Fife Seppa Blatterja obtožila spolnega nadlegovanja, češ da jo je razvpiti Švicar med podeljevanjem nagrad za nogometašico leta 2013 zagrabil za rit. Blatter je njene obtožbe označil za smešne.
Solova, v družbi še štirih članic ženske nogometne reprezentance, je lani marca vložila tožbo proti ameriški nogometni zvezi, saj menijo, da si zaslužijo več enakosti z moškimi, predvsem pri denarnih nagradah. Ameriške igralke so leta 2015 za nagrado ob osvojenem naslovu svetovnih prvakinj v nogometu dobile dva milijona dolarjev, znesek je njihova zveza razdelila med nogometašice in druge člane reprezentance. Za primerjavo so ameriški nogometaši za osmino finala na zadnjem svetovnem prvenstvu prejeli devet milijonov dolarjev.
Nogometašica je reprezentančno kariero zaključila po olimpijskih igrah v Rio de Janeiru leta 2014, kjer so ameriške nogometašice izgubile proti Švedski v četrtfinalu, s tem pa zabeležile svoj najslabši nastop na olimpijskih igrah.
Po presenetljivem izpadu si je prislužila šestmesečni suspenz ameriške zveze, ker je Švedinje označila za "skupino strahopetk" zaradi obrambne taktike. Že pred igrami pa se je znašla v nemilosti brazilskih navijačev z napihovanjem nevarnosti virusa zika.