muk
muk
01.11.2016 22:45:33

Tokrat ne po Lionelovih, ampak po Liamovih notah

V derbiju četrtega kroga lige prvakov so se nogometaši Cityja maščevali Barceloni za visok poraz izpred trinajst dni. Četa Pepa Guardiole je na domačem igrišču slavila s 3:1.

Bogsigavedi kaj je poleg domačega igrišča še pomagalo, da so bili nogometaši Cityja videti kot neka povsem druga ekipa v primerjavi s tisto razbito vojsko izpred slabih dveh tednov. Morda tista evakuacija zaradi, kot se je kasneje izkazalo, lažnega požarnega alarma nekaj ur pred prvim sodniškim žvižgom. Ali pa to, ker je glasbeno podlago za včerajšnje srečanje izbral Liam Gallagher, nekdanji frontman Oasisov in zagrizeni navijač Cityja. Kakorkoli že, bila je to povsem drugačna tekma v primerjavi s tisto prvo na Camp Nouu.

Tehtnica se je v uvodnem delu nagibala zdaj na eno, zdaj na drugo stran. Domači navijači so tam sredi prvega polčasa po za učbenike izvedenem protinapadu Barcelone še enkrat na lastni koži boleče okusili tisto, da so v njihovem življenju zanesljive le tri stvari: smrt, davki, in da bo Messi zatresel mrežo njim ljubljenega kluba. Mali veliki mož je v prvi enajsterici sinoči začel že svojo stoto tekmo v ligi prvakov in jubilej proslavil z devetdesetim golom ter tako mimogrede popravil še en rekord. Postal je namreč nogometaš z največ goli v skupinskem delu lige prvakov, zdaj je zabil enega več kot Raul. Štiriinpetdeset in štejemo dalje.

In če se je v tistem trenutku zdelo, da bodo Katalonci po že večkrat videnem receptu zagospodarili na igrišču ter podobno kot pred slabima dvema tednoma rutinsko opravili s citizensi, pa tokrat ni bilo tako. Barcelona je v zaključku prvega in začetku drugega dela precej popustila, kar so varovanci Pepa Guardiola, ki so bili sicer v oktobru daleč od neke prave in konstantne forme, seveda znali izkoristiti.

Nadaljevanje je prineslo razgibano tekmo, priložnosti so se vrstile na obeh straneh. De Bruyne je najprej mojstrsko zadel iz prostega strela, le nekaj minut kasneje pa je imel v nogah zaključno žogo, a bil za nekaj centimetrov prekratek. Na drugi strani je Andre Gomes zatresel vratnico, toda domači so bili tisti, ki so narekovali tempo in bili bliže novemu golu. Prišel je v 74. minuti, ko je Ilkay Gundogan zabil svoj še četrti gol v prav toliko dnevih (!). Za prvo zmago Cityja po petih porazih z Barcelono. Za komaj opazen nasmešek na Pepovem obrazu. V večeru, ko je Rostov skoraj odnesel točko iz Madrida in ko v Istanbulu na tekmi Bešiktaša ter Napolija ni bilo turškega nogometaša v začetni enajsterici domačih.