20.10.2016 07:59:06

Stavničar na srečo (ali znanje?) pobral vso mogočo smetano (foto)

Nekateri so pač rojeni pod srečno zvezdo, ali pa posedujejo neverjetno količino znanja, s čimer lahko močno obogatijo.

Vso to znanje ali srečo pa je v torek pozno zvečer porabil eden od angleških stavničarjev, ki je imel na listku 11 parov.

Tekme 10. od teh so se začele ob 20.45, le ena ob 21. uri. Medtem ko je v ligi prvakov zadel vseh 8 in še dva obračuna v Championshipu (torej angleškem drugem rangu tekmovanja), je bil v dilemi. Na listku je namreč označil neodločen rezultat med Aston Villo in Readingom, ki se je začela 15 minut kasneje kot ostale tekme.

Pri rezultatu 1:1 je imel usodo v svojih rokah. Neodločen rezultat bi mu prinesel 35.000 funtov, ali okoli 38.000 evrov, toda ob bojazni, da bi se na tekmi v zadnjih 10. minutah še kaj zgodilo, se je odločil vzeti, kar mu je ponudila stavnica. Tako je "punter" sprejel 25.700 funtov, kar je bilo precej več, kot bi dobil, če bi pustil, da se tekma med Aston Villo in Readingom odvije do konca.

Villa je namreč v 92. minuti povedla in sanj bi bilo tako na listku konec. Sreča ali znanje? Je tekmo spremljal dovolj dobro, da je ocenil, kaj bi se lahko zgodilo? Kakorkoli že, zdaj je bogatejši za skoraj 28.000 evrov.