21.07.2016 22:12:08

Domžalčani ugnali še Beloruse in sporočajo: West Ham, prihajamo (foto)

Grega Wernig

Po Mariborčanih so se nocoj veselili tudi nogometaši Domžal, ki so pred domačimi gledalci ugnali beloruski Šahtjor.

Domžalčani so prvi polčas pred domačimi gledalci odigrali po svojih željah. Večino časa so bili boljši od tekmeca, prvo lepo priložnost pa so si pripravili v 15. minuti, ko je Antonio Mance streljal z desetih metrov in zadel vratnico. Osem minut pozneje je Matic Črnic prodrl proti vratom gostov in streljal, izkazal pa se je vratar Vladimir Bušma. Za vodstvo domačinov z 1:0 pa je v 35. minuti po podaji povratnika v ekipo Benjamina Morela poskrbel 22-letni Marko Alvir, ki je zadel z glavo. Domačini so nekoliko trepetali, saj je v drugem polčasu uspel zadeti Denis Laptev, po tem, ko se je žoga odbila od prečke, a belorusko veselje ni dolgo trajalo.

domzale sahtjor

Po odlično izvedeni akciji po kotu je namreč v polno zadel Žan Majer na veliko veselje Luke Elsnerja in druščine. Po podaji Jureta Balkovca in odlično izpeljani akciji je Morel prepustil žogo Majerju, ki je s 13 metrov neubranljivo streljal pod prečko. V 78. minuti je Balkovec poskusil še s prostega strela z desne strani, a meril malo čez zgornji levi kot gostujočih vrat. Domžalčani so tako preskočili še drugo evropsko oviro. V 3. krogu kvalifikacij za ligo Europa pa jih čaka prava poslastica, pomerili se bodo z angleškim West Hamom. Prva tekma bo 28. julija v ljubljanskih Stožicah, povratna pa teden dni kasneje v Londonu. In še zanimivost: Domžalčani se bodo vpisali v zgodovino londonskega kluba, saj bodo kot prvi klub na uradni tekmi igrali na njihovem novem domovanju - olimpijskem stadionu.

GW1_5860

Domžale -Šahtjor Soligorsk 2:1 (1:1)
Domžale - Športni park, gledalcev 2000, sodniki: Bieri, Heiniger in Sangiovanni (vsi Švica).
* Strelca: 1:0 Alvir (34.), 1:1 Laptev (61.), 2:1 Majer (69.).
* Domžale: Maraval, Brachi, Horić, Črnic (od 64. Repas), Horvat, Dobrovoljc, Balkovec, Majer (od 89. Žužek), Alvir, Morel, Mance (od 84. Juninho).
* Šahtjor: Bušma, Jurevič, Burko, Januš, Starohodcki, Ignjatijević, Ribak (od 72. Osipenko), Kuzmenok, Jalezarenko (od 77. Rudika), Kovalev, Šibun (od 46. Laptev).
* Rumeni kartoni: Dobrovoljc; Starohodcki.