db
db
18.11.2015 08:43:50

Minuta molka? Turki se niti približno niso strinjali ... (video)

Na prijateljski tekmi med Turčijo in Grčijo v Carigradu se minuta molka za žrtve pariških napadov ni odvila po načrtu.

V torek zvečer sta se v Carigradu na prijateljski tekmi srečali Turčija in Grčija. Obračun se je končal brez zmagovalca (0:0), več pozornosti kot igri pa je bilo namenjeno obnašanju domačih navijačev.

Slednji so namreč med predvideno minuto molka za pariške žrtve bili vse prej kot tiho, kar si lahko ogledate v spodnjem posnetku. Spomin na petkove dogodke so sicer v ponedeljek v Dublinu zmotili že bosanski navijači, a v precej manjši meri.

Tako kot privrženci BiH so tudi Turki žvižgali z razlogom, ne zaradi nespoštovanja francoskih žrtev. Že pred srečanjem z Grčijo se je namreč veliko Turkov na družbenih omrežjih spraševalo, zakaj nogometni veljaki ne odredijo minute molka ob pogostih terorističnih napadih v njihovi domovini in na Bližnjem vzhodu. Mnogi so napovedovali žvižge pred tekmo z Grčijo. In imeli so prav.