23.09.2015 09:11:37

Pet golov Lewandowskega v devetih minutah (video)

Šesti krog nemške bundeslige - derbi na Allianz Areni, šest golov in od tega jih je pet zabil zvezdnik Bayerna.

Veliki Bayern je doma gostil vedno nevarni Wolfsburg in po prvem polčasu je kazalo, da bo v bavarski prestolnici pošteno vroče, saj so gostje povedli z golom Caligiurija v 26. minuti. Toda, v drugem polčasu je v igro namesto Thiaga prišel napadalec Robert Lewandowski

In kaj je storil? Vpisal se je v zgodovino. V devetih minutah je vratarju Benagliu zabil pet golov - rekord v najmočnejših ligah na svetu.  Lewandowski je prvi gol za Bayernovo izenačenje dosegel v 51. minuti, sledil je drugi le minuto kasneje, tretjega je dal v 55. minuti, četrtega še dve minuti potem in petega v 60. minuti.

Neverjeten dosežek poljskega napadalca, kateremu je 75.000 gledalcev na Allianz Areni po koncu tekme namenilo stoječe ovacije. Lewandowski je dosegel tudi rekord, saj je dosegel najhitrejši (v štirih minutah) hat-trick v zgodovini bundeslige. Prejšnji rekord je pripadal Michaelu Tönniesu, ki je v dresu Duisburga Karlsruheju zabil hat-trick v petih minutah; tekma se je 1991 končala s 6:2 za Duisburg.