jz
jz
06.08.2015 22:41:37

Liga Europa: Rdeči karton za Verbiča

V tretjem krogu kvalifikacij za ligo Europa sta se napredovanja veselila dva slovenska igralca – Martin Milec z Liegeem in Kevin Kampl z dortmundsko Borussio.

Rajko Rotman pri Basaksehirju ni bil v postavi na povratni tekmi v Turčiji. Domačim je lahko morda tudi malce žal, saj so z nizozemskim Alkmaarjem izgubili z 1:2 in izpadli.

Rene Mihelič je z madžarskim Debrecenom gostoval na Norveškem pri Rosenborgu. Mihelič je vstopil v igro pri zaostanku gostov z 1:2 (v 77. minuti), do konca pa so Madžari dobili še en gol in napredovanja so se veselili Norvežani.

Presenetljivo je izpadel Benjamin Verbič, ki je s Københavnom doma gostil češki Jablonec. Danci so z 1:0 zmagali na prvi tekmi v gosteh, doma pa izgubili z 2:3, Verbič pa je v 64. minuti - zaradi ugovarjanja sodniku - dobil rdeči karton in še otežil delo domačim, ki so se trudili, a so Čehi pobrali ves izkupiček.

Martin Milec je z Liegeem gostoval v Sarajevu pri Željeznićarju in zmagal z 1:0, kar je bilo dovolj za napredovanje, Milec pa je igral vso tekmo. Kevin Kampl pri zmagi Borussie nad avstrijskim WAC-em s 5:0 ni vstopil v igro, Tadej Trdina pa je za goste v igro vstopil v 67. minuti, a ni mogel preobrniti poteka srečanja.

Velike zmage se je na Norveškem veselil splitski Hajduk. Beli so že na prvi tekmi slavili z 2:0 in na drugi tekmi s Stromsgodsetom ponovili vajo, pa čeprav so v 53. minuti ostali z igralcem manj, ko je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Nižić. Samo dve minuti po tem je Mijo Caktaš pravzaprav odločil dvoboj, ko je zadel za Dalmatince, saj je imel Hajduk že neulovljivo prednost (3:0). Norvežani so vse sile usmerili v napad, kar je 13 minut pred koncem srečanja izkoristil Kamerunec Ohandza, in slavje v Splitu se je lahko začelo.