19.01.2015 23:47:16

Premier liga: Ponedeljek brez zadetkov

Osrednje dejanje 22. kroga angleškega prvenstva je bilo na sporedu v Manchestru, kjer je londonski Arsenal z 2:0 premagal City. Zadnja tekma kroga med Evertonom in West Bromom se je končala z 0:0.

Čeprav se je končalo z ničlo, je bila tekma vse prej kot dolgočasna. Za to pa je tik pred iztekom prvega polčasa poskrbel Kevin Mirallas, ki je zgrešil enajstmetrovko in s tem izjemno priložnost, da svoji ekipi prinese pomembne tri točke. Še bolj grenak priokus ostaja, ker je sicer prvi izvajalec strelov z bele točke Leighton Baines, a je Mirallas na vsak način želel streljati. Neuspešno.

V nedeljo sta se v Manchestru med seboj pomerila težkokategornika Manchester City in Arsenal. Oslabljeni gostitelji so se v srečanje podali s petimi točkami zaostanka za vodilnim Chelseajem, takšna razlika pa je ostala tudi po tekmi, saj so gostje iz Londona slavili z 2:0. V prvem polčasu se je med strelce vpisal Santi Cazorla, v drugem pa je svoj lonček pristavil še Olivier Giroud. S to zmago so se topničarji zavihteli na peto mesto prvenstvene lestvice, medtem ko je City pred tretjim Southamptonom ohranil pet točk naskoka.

giroud re

CHELSEA ZA ČISTO PETICO
Vodilni Chelsea je v soboto na gostovanju v Walesu počastil prav posebno obletnico tamkajšnjega Swanseaja. Slednji je pred natanko dvanajstimi leti trepetal za obstanek. A ne za obstanek v elitni ligi, pa tudi ne za obstanek v drugem kakovostnem razredu. Swansea je bil sredi januarja leta 2003 tako zelo zadnji, da v angleškem ligaškem nogometu bolj zadnji sploh ni mogoče biti. Bil je zadnji v najnižji ligi angleškega ligaškega sistema, s čimer mu je grozil izpad v popolni amaterizem z izgubo vseh mogočih privilegijev in pravic. A se je vendar rešil, predvsem pa je nato niz dejavnikov v naslednjih letih zgodbo o Swanseaju odpeljal v povsem drugo smer in jo pripeljal več kot osemdeset mest višje. Gostitelji so bili sicer n sobotnem obračunu od zmage oddaljeni svetlobna leta, saj so imeli Londončani vse vajeti v svojih rokah. Prek Oscarja so povedli že v prvi minuti, do konca obračuna pa so bili uspešni še štirikrat.

Po treh tekmah brez zmage je do treh točk le prišel Manchester United. Trenerja rdečih vragov Louisa van Gaala sta rešila rezervista Marouane Fellaini in James Wilson, ki sta v drugem polčasu potopila QPR. Mesto pri vrhu še naprej nekoliko presenetljivo zaseda Southampton. Tretja ekipa angleškega prvenstva je z 2:1 v gosteh ugnala Newcastle in zabeležila še trinajsto zmago v letošnji sezoni. Več jih imata le Manchester City in Chelsea.

22. KROG ANGLEŠKEGA PRVENSTVA

ASTON VILLA – LIVERPOOL 0:2 (0:1)
0:1 Borini (24), 0:2 Lambert (79)

BURNLEY – CRYSTAL PALACE 2:3 (2:1)
1:0 Mee (12), 2:0 Ings (16), 2:1 Gayle (28), 2:2 Puncheon (48), 2:3 Gayle (87)

LEICESTER – STOKE CITY 0:1 (0:0)
0:1 Krkić (63)

QPR – MANCHESTER UNITED 0:2 (0:0)
0:1 Fellaini (58), 0:2 Wilson (94)

SWANSEA – CHELSEA 0:5 (0:4)
0:1 Oscar (1), 0:2 Costa (20), 0:3 Costa (34), 0:4 Oscar (36), 0:5 Schurrle (79)

TOTTENHAM – SUNDERLAND 2:1 (1:1)
1:0 Vertonghen (3), 1:1 Larsson (31), 2:1 Eriksen (88)

NEWCASTLE – SOUTHAMPTON 1:2 (1:1)
0:1 Elia (14), 1:1 Gouffran (29), 1:2 Elia (62)

WEST HAM – HULL CITY 3:0 (0:0)
1:0 Carroll (49), 2:0 Amalfitano (69), 3:0 Downing (72)

MANCHESTER CITY – ARSENAL 0:2 (0:1)
0:1 Cazorla (24, enajstmetrovka), 0:2 Giroud (67)