07.12.2014 23:42:42

Ligue 1: Marseille se je vrnil na vrh

Sedemnajsti krog sta že v petek odprla Toulouse in Monaco.

Gostje pa so dvoboj dobili z dvema zadetkoma bolgarskega napadalca Dimitra Berbatova.

berbatov re

Še enkrat več sta bili pod drobnogledom vodilni ekipi prvenstva, ki ju je pred tem krogom na vrhu ločila vsega točka. PSG je minuli konec tedna po remiju Marseilla z Lorientom imel lepo priložnost za skok na vrh, vendar je takrat ni izkoristil.

Parižani so imeli novo priložnost že v soboto, ko je pri njih gostoval Nantes. V drugo so se bolje odrezali, in čeprav so gostje že v 8. minuti povedli, so z dvema zadetkoma Zlatana Ibrahimovića izid obrnili v svoj prid in zmagali z 2:1. Na ta način so za dobrih 24 ur zasedli vrh lestvice.

Marseille
se je namreč z Metzem pomeril v nedeljo ob 21. uri.  Varovanci trenerja Marcela Bielse so dvoboj dobili s 3:1 in se vrnili na vrh prvenstvene lestvice.

zlatan ibrahimovic

AŽBE JUG PRIPOMOGEL K ZMAGI BORDEAUXA
Do devete zmage v sezoni pa je prišel Bordeaux, ki je imel kar precej težav z Lorientom. Za slovenske ljubitelje nogometa je najpomembnejši podatek, da je za domače od 12. minute naprej branil Ažbe Jug.

azbe jug

Za 22-letnega vratarja je bil to prvi nastop v francoskem prvenstvu v letošnji sezoni. Priložnost pa je dobil, ker se je prvi vratar Cedric Carrasso poškodoval. Ažbe je sicer prejel dva zadetka, a ni bil kriv za nobenega od njiju. Svoje delo je opravil korektno, pohvalili pa so ga tudi na uradni spletni strani njegovega kluba.

Sicer pa je bil to Ažbetov drugi nastop v francoskem prvenstvu, saj je med francoski prvoligaški sceni debitiral v lanski sezoni, ko sta se Bordeaux in Nice razšla z izidom 1:1.

17. krog francoskega prvenstva

TOULOUSE - MONACO 0:2 (1:0)
0:1 Berbatov (45), 0:2 Berbatov (77, enajstmetrovka)

PSG - NANTES 2:1 (1:1)
0:1 Bedoya (8), 1:1 Ibrahimović (34), 2:1 Ibrahimović (48)

BORDEAUX - LORIENT 3:2 (1:1)
0:1 Jeannot (31), 1:1 Khazri (43), 1:2 Le Goff (51), 2:2 Diabate (64), 3:2 Diabate (66)

CAEN - NICE 2:3 (2:1)
0:1 Amavi (32), 1:1 Duhamel (39, enajstmetrovka), 2:1 Nangis (45), 2:2 Bautheac (64, enajstmetrovka), 2:3 Plea (74)

RENNES - MONTPELLIER 0:4 (0:1)
0:1 Martin (23), 0:2 Sanson (55), 0:3 (60), 0:4 Mounier (90+2)

ST. ETIENNE - BASTIA 1:0 (0:0)
1:0 Van Wolfswinkel (58)

EVIAN - LYON 2:3 (1:0)
1:0 Barbosa (29), 1:1 Benzia (63), 2:1 Barbosa (64), 2:2 Lacazette (81), 2:3 Lacazette (90+4, enajstmetrovka)

LENS - LILLE 1:1 (0:0)
0:1 Gueye (47), 1:1 Coulibaly (90+2)

REIMS - GUINGAMP 2:3 (1:1)
1:0 Charbonier (6), 1:1 Jacobsen (33), 1:2 Mandanne (48), 2:2 Oniangue (68), 2:3 Beauvue (79)

MARSEILLE - METZ 3:1 (1:0)
1:0 Gignac (43), 1:1 Malouda (46), 2:1 Ayew (59), 3:1 Payet (90+2)