09.11.2014 19:53:08

Premier liga: Arsenal izgubil v Walesu (video)

Enajsti krog angleškega prvenstva nam je že za uvod postregel z derbijem na Anfieldu, kjer pa so se polnega izkupička veselili nogometaši Chelseaja.

Uvodno srečanje tega kroga je bilo na sporedu v Liverpoolu, kjer so domači nogometaši gostili Chelsea. Na začetku je sicer bolje kazalo gostiteljem, ki so v 9. minuti povedli prek Emreja Cana, toda kmalu za tem je za izenačenje poskrbel Gary Cahill. V drugem polčasu je mrežo zatresel še Diego Costa, ki je postavil končnih 2:1 za tekmece Maribora v ligi prvakov. Ponovno pa je razočaral član Liverpoola Mario Balotelli, ki na sedmih dosedanjih tekmah v angleškem prvenstvu še ni dosegel zadetka, tokrat se je "izkazal" z rumenim kartonom.

V soboto sta na zelenico stopila tudi najbližja zasledovalca varovancev Joseja Mourinha. Southampton je svoje delo že opravil in si v dvoboju z Leicestrom priboril nov komplet točk. Svetniki so slavili z 2:0, oba zadetka pa je dosegel Shane Long.

Manchester City pa se je po polomu v četrtem krogu lige prvakov svojim navijačem skušal odkupiti na gostovanju pri QPR-ju. Vendar mu to ni uspelo. Z domačinom se je razšel brez zmagovalca - bilo je 2:2. Oba zadekta za goste je dosegel Agüero.

Newcastle se je veselil zmage (2:0) na gostovanju pri West Bromwich Albionu. Harisa Vučkića ni bilo v gostujoči ekipi, v spodnjem videu pa si lahko ogledate vodilni zadetek srak, ki ga je s pravo mojstrovino dosegel Perez.

Krog sta sklenila Swansea in Arsenal, veliko bolj zadovoljni pa so bili Valižani, ki so slavili z 2:1. Po dobri uri igre so topničarji sicer povedli prek Sancheza in mnogi so mislili, da je to začetek konca domačega moštva.

Vendar pa se to ni predalo in v pičlih štirih minutah celo obrnilo rezultat. Uspešna sta bila Sigurdsson in Gomis. S to zmago je Swansea današnjega tekmeca prehitel na petem mestu prvenstvene lestvice.