23.10.2014 22:55:46

Liga Europa: Slavje Rijeke, Kampl in Iličić asistirala

Po dveh igralnih večerih, ki sta skupaj tvorila tretji krog elitne lige prvakov, so v skladu z ustaljeno prakso obsežnejši tretji krog manj prestižne lige Europa odigrali v enem, današnjem dnevu.

Kar zadeva obsežno slovensko udeležbo, pri tem ponovno izstopa trener Rijeke Matjaž Kek, ki se je znašel v eni najmočnejših (če ne celo najmočnejši) skupin. Nocoj je hrvaški pokalni prvak na svoji Kantridi gostil Feyenoord in vknjižil prvo zmago, bilo je 3:1. Junak dvoboja je bil Andrej Kramarić, ki je zabil vse tri gole za domačine.

Goran Cvijanović je za Rijeko odigral vseh devetdeset minut, njegov soigralec Miral Samardžić pa se počasi vrača po poškodbi - v igro je vstopil v 65. minuti.

V isti skupini kot Rijeka nastopa tudi belgijski Standard. Ta je v Liegeu gostil Sevillo, tekmeca pa sta se razšla brez zadetkov. Martin Milec je za domačine  igral od prve do zadnje minute.

ilicic re

V skupini K je Fiorentina slavila še tretjič zapored. Tokrat je bila v gosteh z 1:0 boljša od PAOK-a. V 38. minuti je edini zadetek dosegel Vargas, podal mu je Josip Iličić. Kranjčan je igral do 78. minute, medtem ko je Jasmin Kurtić odigral celo srečanje.

V skupini F je Inter gostil St. Etienne. Domači strateg Walter Mazzarri je Samirju Handanoviću tokrat namenil vlogo drugega vratarja, na klopi pa mu je družbo delal tudi Rene Krhin. Medtem ko Sarma ni dobil priložnosti za dokazovanje, je Krhin v igro vstopil v 85. minuti, modro-črni pa so osvojili vsega točko. Italijansko-francoski obračun se je končal brez zadetkov. Inter je dvema zmagama tako dodal remi, St. Etienne pa je tudi na tretji zaporedni tekmi remiziral.

Reprezentančni vezist Kevin Kampl je s Salzburgom gostil zagrebški Dinamo. Čeprav so mnogi mislili, da bo obračun bolj izenačen, avstrijski prvak ni imel nobenih težav na poti do treh točk. Rdeči biki so sicer povedli že s 4:0, a so nato Zagrebčani z dvema zadetkoma v končnici srečanja nekoliko ublažili poraz. Kampl je igral vso tekmo, v statistiko pa vpisal podajo, po kateri je (trikratni) strelec Alan ob koncu prvega dela igre povišal na 2:0.

Beograjski Partizan na svojem igrišču ni bil dorasel tekmec Bešiktašu, ki je dvoboj dobil s 4:0. Branko Ilić je v dresu srbskega podprvaka odigral vseh 90 minut, petnajst minut pred koncem pa prejel rumeni karton.

V skupini A je bil Villarreal s 4:1 boljši od Züricha in ostaja na prvem mestu lestvice. Bojana Jokića zaradi poškodbe ni bilo v kadru domačega moštva.

PREKINITEV V BRATISLAVI
Sosedski obračun med bratislavskim Slovanom in praško Sparto je bil prekinjen v 42. minuti, ko so gostujoči navijači preskočili ograjo in začeli izzivati domače privržence. Nekaj teh se je v strahu umaknilo celo na zelenico, zato je sodnik tekmo prekinil in igralce poslal v slačilnico.

Posebne policijske enote so nato poskrbele za mir na stadionu, ko pa se je tekma po več kot 40 minutah nadaljevala, so se bolje znašli Čehi, ki so v drugem polčasu zadeli trikrat in slavili s 3:0.

3. KROG lige europa

SKUPINA A
BORUSSIA M. - APOLLON 5:0 (1:0)
1:0 Traore (11), 2:0 Hrgota (56), 3:0 Traore (67), 4:0 Herrmann (83), 5:0 Hazard (90+1)

VILLARREAL - ZÜRICH 4:1 (1:1)
1:0 Cani (6), 1:1 Schönbächler (43), 2:1 Vietto (57), 3:1 Bruno (60), 4:1 Dos Santos (78)

PARTIZAN - BEŠIKTAŠ 0:4 (0:2)
0:1 Kavlak (18), 0:2 Ba (45), 0:3 Ozyakup (52), 0:4 Tore (54)

TOTTENHAM - ASTERAS 5:1 (2:0)
1:0 Kane (13), 2:0 Lamela (30), 3:0 Lamela (66), 4:0 Kane (76), 5:0 Kane (82), 5:1 Barrales (89)

1. Tottenham (Ang)     3 1 2 0 6:2 5
2. Bešiktaš (Tur) 3 1 2 0 6:2 5
3. Asteras (Grč) 3 1 1 1 4:6 4
4. Partizan (Srb) 3 0 1 2 0:6 1

SKUPINA D
CELTIC - ASTRA 2:1 (0:0)
1:0 Šćepović (72), 2:0 Johansen (79), 2:1 Enache (81)

SALZBURG - DINAMO ZG 4:2 (2:0)
1:0 Alan (14), 2:0 Alan (45), 3:0 Ramalho (49), 4:0 Alan (52), 4:1 Ademi (81), 4:2 Henriquez (89)

1. Salzburg (Avt)      3 2 1 0 8:5 7
2. Celtic (Ško) 3 2 1 0 5:3 7
3. Dinamo (Hrv) 3 1 0 2 7:6 3
4. Astra (Rom) 3 0 0 3 3:9 0

SKUPINA E
ESTORIL - DINAMO M. 1:2 (0:0)
0:1 Kokorin (53), 0:2 Žirkov (81), 1:2 Tavares (90+5)

RIJEKA - FEYENOORD 3:1 (0:0)
1:0 Kramarić (63), 1:1 Toomstra (66), 2:1 Kramarić (71), 3:1 Kramarić (75, enajstmetrovka)

KRASNODAR - WOLFSBURG 2:4 (0:1)
0:1 Granqvist (37, avtogol), 0:2 De Bruyne (46), 1:2 Granqvist (51, enajstmetrovka), 1:3 Gustavo (64), 1:4 De Bruyne (80), 2:4 Wanderson (86)

LILLE - EVERTON 0:0

1. Everton (Ang)       3 1 2 0 5:2 5
2. Wolfsburg (Nem) 3 1 1 1 6:7 4
3. Lille (Fra) 3 0 3 0 2:2 3
4. Krasnodar (Rus) 3 0 2 1 4:6 2