28.09.2014 22:54:44

Primera division: Valencia le remizirala

realsociedad.com

Najboljši španski klubi so odigrali dvoboje šestega kroga.

Že v petek sta ga odprla Elche in Celta Vigo. Gostje iz Galicije so v uvodnih petih krogih zbrali dve zmagi in tri remije, kar pomeni, da so bili ob vodilnem kvartetu edini v ligi brez poraza. Dobra serija jim je očitno dala krila, saj so tudi iz Elcheja odnesli vse tri točke. Te jim je prinesel njihov najboljši strelec Nolito, ki je v 90. minuti zadel za zmago z 1:0.

V soboto sta bila dejavna tako Barcelona kot Real. Katalonci so se po remiju v Malagi na Nou Campu znesli nad Granado in ji nasuli kar pol ducata zadetkov. Trikrat je zadel Neymar, dvakrat Messi (to sta bila njegova 400. in 401. gol za Barco), enkrat Rakitić.

Madridčani so se z gostovanja pri Villarrealu vrnili s tremi točkami, za katere sta Modrić in Cristiano Ronaldo dosegela po en zadetek. Pri domačih je manjkal poškodovani Bojan Jokić.

Derbi kroga se je igral v Madridu, kjer je pri aktualnem prvaku Atleticu gostovala Sevilla. Domači trener Diego Simeone, ki se je po odsluženi kazni vrnil na klop, je vratarja Jana Oblaka spet pustil na klopi. Fantje v rdeče-belih dresih pa so povsem razbili goste in slavili s 4:0. To je bil prvi poraz Seville v sezoni.

Do tega kroga vodilna Valencia je v nedeljo gostovala v San Sebastianu in se z Real Sociedadom pred 25 tisoč gledalci razšla z remijem - 1:1. S tem so Baski prekinili niz dveh zaporednih porazov, netopirje pa sklatili z vrha lestvice.

6. krog španskega prvenstva

ELCHE - CELTA VIGO 0:1 (0:0)
0:1 Nolito (90)

VILLARREAL - REAL MADRID 0:2 (0:2)
0:1 Modrić (32), 0:2 Ronaldo (40)

BARCELONA - GRANADA 6:0 (3:0)
1:0 Neymar (26), 2:0 Rakitić (43), 3:0 Neymar (45), 4:0 Messi (62), 5:0 Neymar (66), 6:0 Messi (82)

ATLETICO M. - SEVILLA 4:0 (2:0)
1:0 Koke (19), 2:0 Niguez (42), 3:0 Garcia (83, enajstmetrovka), 4:0 Jimenez (89)

ATHLETIC B. - EIBAR 0:0

LEVANTE - RAYO VALLECANO 0:2 (0:2)
0:1 Leo Baptistao (12), 0:2 Leo Baptistao (33)

GETAFE - MALAGA 0:1 (0:1)
0:1 Herrera (25)

DEPORTIVO - ALMERIA 0:1 (0:0)
0:1 Mendez (90+2)

REAL SOCIEDAD - VALENCIA 1:1 (1:1)